Geçmişten günümüze evlerin olmazsa olmazı yan sehpa; salonlarda, oturma odalarında ve daha birçok ortamda dekoratif amaçlı olarak kullanılmaktadır. Evimizin aksesuarları da yan sehpaların üzerinde yerini alır. Bunun yanında servis ve ikram gibi eylemlerin en önemli yardımcıları yan sehpalardır. Fiskos olarak da bilinen yan sehpalar klasik, avangard, modern ya da spor tarzda; A2 Dekor, Woodenbend, Dekorister, Dekortie, Albero Home ve daha birçok markanın tüm modelleri, en uygun fiyatlarla cimri.com'da!

Yan Sehpa Modelleri Nelerdir?

Yan sehpa evlerde bütünleyici ve tamamlayıcı parçalardan biridir. Evlerin ve odaların tarzı yan sehpa seçiminde size yardımcı olacaktır. Klasik mobilyalara ve oturma gruplarına sahipseniz klasik; avangard mobilyalara sahipseniz gösterişli, varaklı, oymalı; spor oturma grubuyla döşenmiş bir oda için daha düz, işlemesiz ve daha renkli; modern odalarınız için ise farklı çizgilerde bir yan sehpa tercih edilebilir.

Yan sehpa, bazen sadece dekoratif objeleri ve aksesuarları üzerine yerleştirdiğimiz bir mobilya ya da bir parça olsa da çoğu zaman aktif kullanabildiğimiz bir eşyadır. Ev dekorasyonunda en uzun süre üzerinde durulan alanlardan biri olan ve salondaki stili tamamlayan temel parçalardan yan sehpa seçiminde hem tarzınızın hem de sehpanın işlevselliğinin büyük rolü vardır. Dört ayaklı modeller, üç ayaklı modeller, metal ayaklı modeller, ahşap modeller, çekmeceli modeller, koltuk sehpası olarak da bilinen yan sehpa modelleri gibi birçok seçenek mevcuttur.

Yan Sehpa Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evin tamamlayıcı parçalarından biri olması sebebiyle yan sehpa modeli önemlidir. Öncelikle evin ve kullanılacağı yerin tarzına uygun bir model seçilmelidir. Çünkü her yerin bir tarzı vardır ve ayrı ayrı tüm parçalar bir bütünlük oluşturmalıdır. Avangard mobilyalarla döşenmiş bir salona modern bir yan sehpa kullanıldığında bütünlük bozulmuş olur. Uygun model seçiminden sonra sıra renk seçimine gelmektedir. Odadaki mobilyaların geneline hakim olan renkte bir yan sehpa seçimi yapmak dekorasyonda bir bütünlük sağlayacaktır. Yan sehpanın boyutu da önemlidir. Gösterişsiz, sade ve küçük bir model tercih edilebileceği gibi, odadaki diğer mobilyaları gölgede bırakacak yıldız bir model de tercih edilebilir. Aradığınız tüm yan sehpa modelleri en ucuz fiyata cimri.com'da sizleri bekliyor!