Tuwei Yağ Pompası

En Ucuz Tuwei Yağ Pompası Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
Tuwei
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

Aracınızdaki parçaların düzenli ve statik biçimde çalışabilmesi için parçaların arasında düzenli olarak aynı miktarda yağ gezinmesi gerekmektedir. Sürekli ve aynı miktarda yağın gezinmesini nasıl sağlayacağınız sorusunun cevabı ise yağ pompası adında bir ürünle karşınıza çıkacaktır.

Yağ Pompası Nedir?

Yağın düzenli bir şekilde yağ deposundan alınarak aracınızdaki parçalar arasında dolaşmasını sağlayan önemli bir alettir. Parçaların kayganlaşarak kaliteli ve sağlıklı biçimde çalışabilmesi için bu aletin önemi çok büyüktür. Bunun önemini bilen firmalar sağlam ve uzun ömürlü yağ pompaları üreterek kullanıcıya sunmaktadır.

BigRed, Özsan, Gürışık gibi markaların sağlam ve kaliteli ürünlerine en uygun fiyatlar ile Cimri’den ulaşabilirsiniz!

Yağ Pompasının Eskimesinin Nedenleri Nelerdir?

Aslına bakarsanız kaliteli ve sağlam ürünler seçtiniz sürece yağ pompalarının eskimesi pek de kolay değildir. Yıllarca kullansanız bile kolay kolay eskimezler. Fakat kolay kolay eskimez diyerek işinizi şansa bırakmanız da pek doğru değildir. Bu ürünlerden mümkün olan en iyi verimi alabilmeniz için yapmanız gereken ilk şey, düzenli olarak aletinizin içerisindeki yağı kontrol etmek olmalıdır. Bu ürünlerin bozulmasının en yaygın nedenlerinden biri ürünün içerisindeki yağın eskimesi ve ürüne zarar vermesi durumudur. Bu nedenle 3.000 km’de bir ya da 6 ayda bir aracınızın yağını değiştirerek bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Sürekli araç kullanan biri değilseniz de yılda bir aracınızdaki yağı değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Aracınızdaki yağın değiştirilmesinin önemini kesinlikle küçümsememeniz gerekmektedir. Aracınızdaki motorun bütün çalışan parçaları arasında dolaşan bir maddenden bahsettiğimiz için motorunuzun sağlıklı ve en iyi şekilde çalışabilmesi için oldukça önemlidir. Aksi taktirde motorunuzun parçalarına yeterli yağ gidemez ve sürtünmeden kaynaklı parçalar arasında aşınmalar olabilir.

Yağ Pompası Arızası Belirtileri Nelerdir?

Yağ pompası arızası kesinlikle küçümsenmemesi gereken bir durumdur. Etkisi motorunuza zarar vermeye kadar gidebilir. Motorunuzun çalışırken normalden daha fazla ses çıkardığını hissediyorsanız ya da aracınızda bulunan motor yağ basınç sensörünün ikaz lambasını yandığını fark ederseniz aracınızın yağ pompasında problem olabilme ihtimali çok yüksektir. Bu gibi durumlarla karşılaştığınızda sorunun yağ pompasında olup olmadığını çözene kadar motoru çalıştırmamanız en doğru karar olacaktır. Sorunu bulabilmeniz için yağ basıncını ölçebileceğiniz test aletleri bulunmaktadır. Bu aletlerle test yapabilirsiniz.

Basınç testi yapabilmeniz için, motorda bulunan basınç sensörünün sökülüp yerine özel basınç testi aleti takılması gerekmektedir. Basınç test aletini motora taktıktan sonra aracın basıncı ölçülüp olması gereken değerlerle kıyaslanır, değerler normalse iyi haber yağ pompasında herhangi bir sorun yok demektir.