Bilgisayar oyunları büyük küçük fark etmeden herkesin bağımlı olduğu oyunlardır. Günümüzde çok fazla yaygındır. Ubisoft, Activision, 2K Games, Microsoft, EA Games, Microsoft Game Studios, EA Sports gibi bilgisayar oyunları üreten firmaların ürünlerini Cimri.com da bulabilirsiniz.

XBOX OYUNLARI NEDİR?

Gelişen teknolojiyle birlikte oyun anlayışı da değişmiştir. Artık sokaklarda oyun oynamak yerine bilgisayar başında oynanan oyunlar tercih edilmeye başlanmıştır. Bu oyunlar birçok türde tasarlanmıştır. İstediğiniz her tarz oyunu bulabilirsiniz. Macera, futbol, aksiyon, yarış gibi kategorilerde ürünler mevcuttur. Sizin kendi oyun tercihinize göre bunlardan birini seçebilirsiniz. Oyunlar yaş kategorilerine göre ayrılır. Bazı oyunlar 18 yaşından büyükler için tasarlanmıştır. Bu tarz oyunların kesinlikle çocuklar tarafından oynanmaması gereklidir. Çocuklara uygun farklı oyunlar tercih edilmelidir. Xbox oyunları Microsoft firması tarafından oyun konsolu amacıyla üretilmiştir. Birçok oyunu içinde barındırır. Xbox oyunlarına sahip olmadan önce Xbox konsolunu almalısınız. Oyunlar cd içindedirler. Oyunları oynayabilmek için bir kısmını sabit diske kaydetmek gereklidir. Xbox oyun çeşitlerini Cimri.com da tercihinize en uygun şekilde bulabilirsiniz. Xbox oyunlarının fiyat aralıkları da 30 tl ile 300 tl arasında değişmektedir. Bütçenize en uygununu kendiniz seçebilirsiniz.

XBOX OYUNLARI NASIL KURULUR?

Ürününden çıkan cdyi Xbox aletinin cd girişine takınız. Taktıktan sonra yönlendirme gerçekleşecektir. Yönlendirmeden sonra oyununun yüklenmesi biraz uzun zaman alabilir. Bu yüzden oyun cdsini erken takmakta fayda vardır. Oyunun kurulumunu yaparken aletin diğer araçlarının düzgün çalışıp çalışılmadığını da kontrol etmeliyiz. Çünkü buna bağlı sorunlar yaşanabilir. Oyun kurulduktan sonra nasıl oynandığı kutunun arka kısmında yazacaktır. Buradan oyunun amacı ve yapılması gerekenleri bulabilirsiniz.