VÜCUT PEELİNGİ NEDİR?

Vücudu ölü derilerden arındırmak için kullanılan işleme denir. Eskiden sadece güzellik merkezleri ve spalarda uygulanan bu yöntem, günümüzde kozmetik ve dermatoloji sektörünün ürettiği ürünler ile evlerimizde de kolayca uygulamamız mümkündür. Geçmişimizde, hamamlardan uygulan kese yöntemi ile aynı mantıkta tasarlanan bu yöntem, keselerle uygulanan deri arındırma işlemine göre daha acısızdır. Ayrıca internette bulunan vücut peelingi yapımı videoları ile de neredeyse her eve girmiştir. Kremlerin içerisinde bulunan özel yapılar, vücudu ölü derilerden arındırmakla kalmaz aynı zamanda toksin atıcı işlevi ile de cildinizin daha sağlıklı olmasını sağlar.

VÜCUT PEELİNGİ NASIL UYGULANIR ?

Vücut peelinigi oldukça rahat uygulanır. Kullandığınız ürünün üzerinde yazılan kullanım yöntemlerine göre, ıslak veya kuru vücuda masaj yaparak sürülen bu peelingler, daha sonra suyla durulanır. İhtiyaca göre haftada yâda ayda bir kullanılır. Özellikle kış aylarında havasız kalan vücuttaki gözenekleri açmada yardımcı olduğu gibi, yaz aylarında güneş ışığına maruz kalmış derinizin üzerindeki ölü deriyi, size zarar vermeden, nazik bir biçimde vücudunuzdan temizler. Bunun yanında, vücudunuzdaki yaşlanmış deriyi temizleyerek, vücudunuza yumuşak ve parlak bir görünüm verir.

Vücut arındırıcı peelingi bitkisel ürünleri de mevcut olduğu gibi farklı cilt sorunları (akne, yağlı cilt vs.) için üretilmiş, ürünlerde mevcuttur. Ayrıca bu peelingler, bacaklarınızda oluşmuş batık izlerinize iyi gelecek, kurulukları giderecek şeklinde tasarlanmıştır. Bunun yanında düzenli kullanıldığında ciltteki çatlarların azalmasında da etkili olabileceği söylenmektedir.

VÜCUT PEELİNGİ FİYATLARI NELERDİR ?

Vücut peelingi fiyatları markaya ve içeriğine göre değişiklik gösterir. Eskiden sadece belirli yerlerde yapılan bu uygulamanın evlerimize taşınmasının rahatlığı sayesinde, kozmetik şirketleri her bütçeye uygun peelingleri üretmeye başlamıştır. İçerisinde Hindistan cevizi yağı gibi farklı yağların bulunduğu ürünlerin yanı sıra, spalarda kullanılan aromaterapik tuz içeriğine sahip ürünleri dahi evimize getiren cimri.com’da en uygun fiyatlarla bu ürünler sizleri beklemekte. Raen, Caudalie, Clinique, Avene, Elancyl, Zorah, Nuxe, Lancome, Methode Jeanne Piaubert gibi dermokozmatik marklarını sizlerle buluşturan cimri.com’dan kendinize ve cildinize en uygun fiyatlı vücut peelingini seçip, bir an önce kullanarak, cildinize sağlıklı ve hoş bir görünüm sağlayabilirsiniz.

https://www.cimri.com/vucut-peelingi