VOLEYBOL MALZEMELERİ NELERDİR?

Voleybol oyunu, karşılıklı iki takımla voleybol oyunun kurallarına uyularak oynanır. Voleybol oyunu, özellikle üst beden kaslarını güçlendirir. Kollar ve karın sıkılaşır. Bacaklar şekillenir. Voleybol hem erkekler hem de kadınlar tarafından oynanır. Saha üzerinde, sahayı ortadan ikiye bölecek şekilde bir file bulunur. Sporcular, topu bu file üzerinden atarak karşı takımın sahasında yere değdirmeye çalışırlar. İlk atış servisle başlar. Servis atacak sporcu, sahanın en arkasında bulunan servis yerine gelerek hızlıca topa vurur. Top karşı takım tarafından karşılanırsa sayı olmaz, ancak karşılanamaz ve karşı takımın sahasında yere değerse, servis atan taraf, sayı kazanmış olur. Voleybol, voleybol sahalarında oynanabildiği gibi, plajlarda bahçelerde de oynanabilir. Voleybol sahaları üzerinde çizgiler bulunur. Servis bölgesi, orta çizgi, hücum çizgisi olarak isimlendirilirler. Voleybol oyununa özgü voleybol terimleri, profesyonel sporcular tarafından çok iyi bilinirler. Voleybol sporuna özel tasarlanmış voleybol malzemeleri vardır.

VOLEYBOL MALZEMELERİ NASIL ALINIR ?

Voleybol malzemelerinin özellikleri, değişkenlik gösterir. Voleybol oynayan sporcunun kas ve eklem sağlığını koruyan dizlik bileklikler, voleybol topları, voleybol filesi, voleybol direği, profesyonel sporcular içinse voleybol taktik tahtası, voleybol hakem kartları gibi malzemelerden oluşur. Voleybol bileklikleri, özellikle manşetler sırasında bileğe sert şekilde temas eden topun, bileği acıtmaması için kullanılır. Voleybol dizlikleri, yine düşme ve yaralanmalara karşı eklemleri ve bacakları korumaya yarar. Voleybol topu özel bir toptur. Futbol topundan daha hafiftir. El ile vurması daha rahattır. Çok sert şişirilmiş voleybol topları ile oynamak daha zordur. Voleybol topu sert şişirilmiş olsa bile oynamaya başladıktan bir süre sonra yumuşar. Voleybol topları, özel şişirme aletleri ile şişirilirler. Voleybol direkleri, direği monte etmeye uygun alan varsa kolaylıkla monte edilebilir. Direkler monte edilip, file takıldıktan sonra saha belirlenir ve oyun alanı hazırlanmış olur.

VOLEYBOL MALZEMELERİNİN FİYATLARI NE KADARDIR ?

Voleybol malzemelerinin fiyatları marka ve modele göre değişkenlik gösterir. Adidas marka voleybol malzemeleri, cimri.com sitesinde en uygun fiyat garantisi ile sunulmaktadır. Cimri.com sitesi, birçok e-ticaret sitesini eş zamanlı olarak tarayarak, beğendiğiniz marka ve modele ait ürünlerin fiyatlarını sizin için karşılaştırır ve en uygun fiyatlı olanı nereden alabileceğinizi belirlemenize yardımcı olur.

https://www.cimri.com/voleybol-malzemeleri