Diall, Ka-El Vida, BTM, Hafele, Ermo, Avansas, Nur-Al Hırdavat ve Tek-İş markalı çivileri, en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde bulabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Bu ürünler, parçaları ve bazı materyalleri birleştirmeye yarar. Çakılarak kullanılırlar. Genellikle metalden üretilirler, ancak ahşap olanları da vardır. Bir ucu sivridir ve diğer ucunda çakılmaya uygun yassı bir alan bulunur. Evlerde, tamirat işlerinde, inşaatlarda sıklıkla kullanılır. Evde duvara monte ettiğimiz tablo, çerçeve, ayna gibi ürünler için genellikle bu araç kullanılır. Bir ucu sivri olduğundan, çocukların ulaşamayacağı yerlerde bulundurmak faydalı olur.

Çivi çeşitleri nelerdir?

Kullanım yeri ve amacına göre üretilmiş farklı ürünler vardır. Yapıldıkları materyal ve başlıkları bakımından farklılaşırlar. Çakma işlemi yapıldıktan sonra uygun aletler kullanılarak sökme işlemi de yapılabilir. Bu ürünün materyale çakılması sırasında genellikle keserin arka kısmı veya çekiç kullanılır. Sivri uç, yukarıdan uygulanan basınç sayesinde kolaylıkla malzemenin içerisine monte edilir. İnşaatlarda kullanılan ürünlere inşaat çivisi denir. En bilindik model budur. Ağaç ve tahtaları çakmak için kullanılan ağaç çivileri ve gemi yapımında kullanılan çok daha büyük olan gemi çivileri vardır. Kabaralı çiviler, daha çok antik mobilyaları süslemek amacıyla kullanılır. Bunun dışında, maşalı, nal, cam, vidalı, kalıp ve beton çivileri de vardır. Kornişleri ve avizeleri asmak için kullanılan farklı ürünler de mevcuttur. Vidalı olan ürünler, tahta ile işlem yapılırken, tahtanın çatlamasını engellemek için üretilmiştir. Üst kısmı tornavidaya uygundur ve çakma işlemi tornavida yardımıyla yapılır. Daha ince olan modeller ise, daha hassas işler için kullanılır. Maşalı olan ürünün gövdesi bükülüp yapıştırma işlemi gerçekleştirilebilir.

En ucuz çivi nereden alınır?

Bu ürünleri en ucuz şekilde almak için, cimri.com sitesinde bağlantı elemanları kategorisinde bulunan, çivi sekmesini ziyaret edebilir, buradaki ürünleri listeleyerek fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Cimri.com, aramış olduğunuz ürünün satışını yapan online alışveriş sitelerini sizin için gezer ve en ucuz alternatifi tek tıkla karşınıza getirir. Ayrıca, satın almayı planladığınız ürün üzerindeki fiyat alarmı özelliğini etkinleştirerek, indirim, fırsat ve kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

Diall, Ka-El-Vida, Hafele, Yeni Özel ve Ermo markalı vidaları, en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde bulabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Vidayı, üzerinde burgu biçimli hatlar olan bir çivi gibi gözünüzde canlandırabilirsiniz. Bu ürünler, parçaları birbirine bağlamak amacıyla kullanılır. Tornavida kullanılarak monte edilirler. Evimizde kullandığımız birçok eşyada vida bulunur. Eşyaları incelediğinzde üzerinde derin bir yarık olan minik yuvarlaklar görüyorsanız bu vidadır. Yerinden çıkartılmak istendiğinde, tornavidanın ucu, bu küçük yarığın üzerine konulur ve çevrilir. Bu yarık, tornavidanın oturması için yapılmıştır. Bazıları yıldız tornavida ile kullanıma uygundur. Bu ürünlerin üzerinde derin bir yarık bulunmaz, yıldız tornavidanın ucuna uygun bir yıldız şekli bulunur. Çok ince aletleri monte etmek için kullanılan ince ürünler de vardır. Gözlükçüler, gözlük saplarını bu aletle sıkıştırır.

Vida çeşitleri nelerdir?

Temelde üç grupta toplanırlar. Üçgen, trapez ve kare olarak adlandırılırlar. Üçgen ürünler, çok sıkı kalması gereken alanlarda kullanılır. Trapez ürünler, hareket vidası olarak kullanılır. Dişleri kesik üçgen biçimindedir. Üçgen ürünün aksine kolay çözülebilen yapıdadır. Portatif mobilyalar ve sürekli açılıp kapanan yerlerde kullanılan ürünler bu çeşittedir. Kare olanlar, sadece hareket amacıyla kullanılır. Dış yüzeyleri kısadır. Bunların dışında, farklı kullanım amaçlarıyla üretilen ürünler de mevcuttur. Ayrıca, belirli ürün tiplerine uygun vida anahtarları da vardır. Bu anahtarlar, tornavida gerektiren işlerin otomatik bir şekilde yapılmasını sağlayarak, işlerin daha hızlı yapılmasına ve çalışan kişinin daha az yorulmasına yardımcı olur. Yoğun vidalama işlerinin yapıldığı alanlarda genellikle bu anahtarlar kullanılır. Farklı ağız yapılarına uygun makineler vardır. Yıldız, kare, üçgen uçlar için ayrı makinalar olduğu gibi, uçları değiştirilebilen ve her uçta çalışabilen makineler de vardır.

En ucuz vida nereden alınır?

Bu ürünleri en ucuz şekilde temin etmek isterseniz, cimri.com sitesinde, bağlantı elemanları kategorisinde bulunan, vida sekmesini inceleyebilir, ürünleri listeleyebilirsiniz. Cimri.com, aradığınız ürünün satışını en ucuz şekilde yapan online alışveriş sitelerini sizin için gezerek, en ucuz ürünü tek tıkla bulmanıza yardımcı olur. Ayrıca, beğendiğiniz ürün profilinde yer alan fiyat alarmı butonunu aktif konuma getirerek, fiyat indirimleri, fırsat ve kampanyalardan anında haberdar olabilirsiniz.

Ka-El Vida ve Hafele marka somunları en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde bulabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Cimri.com sitesinde en ucuz ürünleri kolayca bulabilirsin. Ayrıca, fiyat alarmını etkinleştirerek, indirim, fırsat ve kampanyalardan da haberdar olabilirsin.

Bu ürün, ortasında bir delik bulunan temel bağlantı elemanlarından biridir. En sık kullanılan bu bağlantı elemanı genellikle cıvatalarla birlikte kullanılır. Bu malzemenin dişleri metrik veya inç olarak ifade edilir. Genellikle, ürünün dayanabileceği gerilimin 1/10’unu ifade eden sayılar olan 4, 6 ve 8 gibi sayılarla ifade edilirler. Örneğin, 8 kalite bir somuna en fazla 80 kg/mm2 kuvvet uygulanabilir. 10 kalite bir malzemeye, en fazla 100 kg/mm2, 4 kalite bir malzemeye ise 40 kg/mm2 kuvvet uygulanabilir. 10 kalite malzeme bu nedenle dayanıklı malzeme olarak bilinir. Bu oranlara bakılarak, kullanılacak yere göre uygun ürün seçilebilir. Genel çeşitlerini sıralayacak olursak, 6 kalite metrik, 8 kalite metrik, metrik ince diş, 10 kalite metrik, altı köşe kesme, kilitlemeli, flanşlı, kelebek diyebiliriz. Her biri ayrı bir alanda kullanılabilir. Bu ürünler, belirli somun standartlarına uygun şekilde üretilirler. Bu ürünler, kalitesine uygun çivatalar ile kullanılmalıdır. Özel durumlarda, bu ürün, cıvataya göre daha düşük kalitede kullanılabilir. Eğer zarar görme riski yoksa, kendinden daha yüksek kalitede civatalar ile kullanılması daha iyi olur. Civata, somunlu bağlantı elemanına verilen isimdir. Fiberli somun, kendinden kilitlemeli bir sisteme sahiptir.

Sıkışan somun nasıl açılır?

Bu sorunu çözmek için üretilmiş özel spreyler vardır. Bunlar kullanılabilir. Eğer paslanmışsa, üzerine pas çözücü veya zeytinyağı döküp bir süre bekledikten sonra tekrar deneyebilirsiniz. Sıkışan ürünü, boru anahtarları ile de açabilirsiniz.

En ucuz somun nereden satın alınır?

Uygun fiyatlı bir ürün satın almak istiyorsanız, cimri.com sitesinde, bağlantı elemanları kategorisinde bulunan somu sekmesine tıklayarak ürünleri listeleyebilir, fiyatları karşılaştırabilir ve en ucuz ürünleri bulabilirsiniz. Cimri.com, aradığın en ucuz ürünü bulmak adına, online alışveriş sitelerini senin için gezerek, en ucuz seçenekleri tek tıkla karşına getirir. Böylece hem zamandan hem de maliyetten kazanırsın.