Atlanta, Next, Multibox, Dark, Goldmaster, Skytech, S-Link, Dsm, Jameson, Belkin, Redline, Swat, Bandridge, Dreambox, Konka, Next & Nextstar marka uydu alıcısı aksesuarlarıen uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde bulabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Uydu alıcısı nedir?

Uydu alıcısı, uydudan gelen sinyallerin Low Noise Block (LNB) vasıtasıyla alıcıya ulaştırır. Bu sinyallerin işlenmesinin ardından, televizyona gönderilir ve görüntüye dönüşür. Analog ve dijital olmak üzere iki çeşit uydu alıcısı bulunmaktadır. Son yıllarda, dijital uydu alıcıları daha sık kullanılmaktadır. Günümüzde özellikle High Definition alıcılar ilgi görmekte ve sıklıkla kullanılmaktadır.

Uydu alıcısı aksesuarları nelerdir?

Uydu alıcısı aksesuarlarını, switch, kumanda, uydu yön bulucu, uydu alıcısı adaptörü olarak sıralayabiliriz. Uydu yön bulucu cihazlar, doğru frekansta yüksek sinyali yakalamakta kullanılır. Genellikle ince ayarları bu cihazlarla yapılır. En iyi sonucu vermeleri için profesyonel ölçüm cihazlarıyla kullanılmaları gerekir.

Uydu alıcısı aksesuarlarından switch cihazı ne işe yarar?

Switch’ler farklı çanaklardan gelen sinyalleri alırlar. Dijital uydu yayınlarındaki yatay bantlarda kanal açılmak istenirse sinyal alınamaz. Hatta bunu yapmakta ısrar edilirse, uydu alıcısı zarar görür. Switch denilen aksesuar, bunu engellemekte kullanılır. Bu aksesuarı kullandığımızda ses ve görüntü kalitesinde bir kesilme veya aksama oluşmaz.

Uydu alıcısı kumandası ne işe yarar?

Uydu alıcısı aksesuarları arasında kullanıcı açısından önemli bir yere sahip olan, kumandalar sayesinde, kanallar düzenlenebilir, saat ve dil ayarları yapılabilir, kanal kayıtları ve kanal bulma işlemleri gerçekleştirilebilir. Bu kumandalar, küçük çocuğu olan aileler için ebeveyn denetimi özelliğini de sağlarlar. Kullanıcı, bu kumanda ile isterse televizyonunu fabrika ayarlarına kolayca döndürebilir, bazı kanallara şifre koyabilir. Bu kumandalarda, sorun giderme özelliği de vardır. Böylece çok büyük olmayan herhangi bir arıza durumunda sorun, tamirciye gerek kalmadan çözülebilir. Bazı kumandalarda, alt yazı ekleme özelliği de mevcuttur. Bu sayede, televizyonu izleyen kişi isterse, yayına alt yazı da ekleyebilir.

Uydu alıcısı aksesuarlarınızı en ucuz şekilde satın almak için cimri.com sitesinde, uydu sistemleri kategorisinde bulunan, uydu alıcısı aksesuarları sekmesine tıklayabilir, ürünleri listeleyerek fiyat karşılaştırması yapabilirisiniz.