• Küçük ev aletleri kategorisinde bulanan ütü masaları, ütü yaparken işlerinizi kolaylaştırmayı sağlar. Cimri.com’da, Devecioğlu, Doğrular, Gazella, Laisy gibi pek çok markanın, en ucuz ütü masası modellerine göz atabilirsiniz.

  • Ütü Masası Seçimi Neden Önemlidir?

    Kıyafetlerinizi satın alırken özenle seçtiğiniz andan itibaren, giydikten sonra da düzgün bir görünüme sahip olması yani ütülü olması çok önemlidir. Ütü yapmak, hem zahmetli hem de uzun süren bir iş olduğundan, bu işlemi kolaylaştıracak her ürün çoğu kadın için bir cevher niteliğindedir. Kırışıksız, başarılı bir ütü yapma işleminin en büyük yardımcısı ise, iyi bir ütüden sonra ütü masalarıdır. Ütü masaları, ütü yapabilmek için en temel gereklilik halini almıştır. Evinizde düzgün ütü yapabilmek için birbirinden farklı birçok ütü masası modeli bulunmaktadır.

    Kıyafetlerin ütülenmesinde, ütünün kalitesi kadar, ütü masasının kalitesi de büyük bir öneme sahiptir. Ütü masanızın yanmaz bir kumaş ile kaplı olması ütü masası seçiminde önemli rol oynar. Bunun en büyük nedeni ise, ütü masasının üzerinde ütü unutulabileceği için, yanmaz kumaş olası tehlikelerin de önüne geçecektir.

    Yeni bir ütü masası satın alırken, öncelikle ütü masasının boyutunun ayarlanabilir olması hem ergonomik açıdan hem de kişinin kendi boyuna göre ister oturarak isterse ayakta kullanabilmesine dikkat edilmelidir. Dolaplı ütü masası seçimi ise pratik yapısından dolayı oldukça kullanışlıdır. Dolabın yanından indirdiğiniz bu tür ütü masaları, yer kaplamadan kullanabilmenizi sağlamaktadır.

  • Ütü Masası Nasıl Temizlenir?

    Ütü masalarında, kıyafetlerin renginin ütü esnasında masaya geçmesi, ütünüzden damlayan suların leke yapması veya ütü masasının üzerinde bulunan tozların ütünün sıcaklığı ile iyice yapışması sonucunda, ütü masalarınız kirlenebilir. Ütü masalarınızı kolayca temizleyebilmek için ilk yapmanız gereken, ütü masası örtüsünü çıkarmanızdır. Kolayca çıkarabileceğiniz bu kumaşı yıkamakta oldukça basit bir işlemdir. Ütü masanızın örtüsünün aşırı lekeli olması durumunda, lekeli kısımlara leke çıkarıcı sıkmanız sonrasında da bir bez ile ovulması lekenin çıkmasını kolaylaştıracaktır. Örtünün üzerinde leke bulunmuyorsa, çamaşır makinenizde de sıcaklık derecesi hassas bir şekilde ayarlandıktan sonra yıkayabilirsiniz. İkinci kısım ise örtüyü çıkarttıktan sonra geriye kalan ütü masası iskeletinin temizlenmesidir. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise, ıslak bir bezle silerken ardından durulamak için kuru bir bez kullanmaktır. Aksi taktirde ütü masanız kısa bir süre sonra paslanabilir. Siz de size en uygun ütü masası markalarının arasından, en ucuz modellerine kolayca ulaşabilirsiniz!