Marka
Digitus
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.
Firewire ; farklı cihazları birbirine bağlayan,cihazlar arasındaki veri alışverişini kolay hale getiren teknolojidir. USB ise dış donanımların bilgisayar ile bağlantı kurmasını sağlayan bir bağlantı biçimidir .USB ve Firewire birbirlerine benzerlik göstermektedir. Aralarındaki fark kullanım alanlarına göre değişmektedir. Sizde Cimri.com aracılığı ile Hiper , Dark ve daha birçok markanın en uygun USB ve Firewire modellerine en uygun fiyat karşılaştırmalarını yaparak sahip olabilirsiniz! USB ve Firewire Özellikleri neledir?

USB ; dört telli basit bir yapıya sahip bağlantıdır. Modern anakartlar en az 4 USB portu bulundurmaktadır. En son üretilen USB teknolojisi USB 3.1 dir. Aktarım hızı 1.22 GBytedir. Evrensel veri seriyolu ile 127 tür cihazı çalıştırma imkanı vardır. Ek aparatlarla bağlantı noktasına birden fazla cihaz bağlanabilmektedir. USB portları bilgisayar kapalıyken bile elektronik aletlerin şarj edilmesi için kullanılabilmektedir.

Firewire: bilgisayarların çevre ürünlere bağlanmasında kullanılan yüksek hızlı teknolojidir. Hem Windows hem Mac Os sistemler tarafından desteklenen firewire bağlantısına 63 cihaz bağlanabilmektedir. Firewire bilgisayardan 8 ila 30 volt arasında gerilim ve 1.5 ampere kadar akım verebilmektedir. Özellikle dijital video uygulamalarında adından söz ettirmiş bir teknolojidir.

Bilgisayarlarda kullanılan düşük hızlı çalışan klavye ,fare gibi aksesuarlar USB bağlantısı ile kullanılırken , gerçek zamanlı veri aktarımı yapılabilen video cihazlar , kameralar , harici diskler için Firewire kullanılmaktadır. Cimri.com en kullanışlı USB ve Firewire modellerini en uygun fiyatlarla bir tık ötenize getiriyor!