Max Extra, Einhell, Black & Decker, Makita, Dewalt, Palmera, Maktec, Cat Power ve Troy markalı üfleme makinelerini en uygun fiyatlarla cimri.com sitesinde bulabilir, ürünler arasında fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Kuru yaprakların temizlenmesi neden önemlidir?

Bu makine bir tür temizlik aracıdır. Özellikle son baharda dökülen yaprakları süpürge ve faraş ile temizlemek oldukça zor olur. Ağaçların yoğun olduğu yerlerde, neredeyse diz boyu kuru yaprak, yaşam alanlarında birikebilir. Biriken yapraklar, fare, sansar, kirpi, yılan gibi hayvanlar için saklanma yeri olabileceği gibi, örümcek ve böcekler için de ideal yuvalardır. Bu nedenle, toplanmadıklarında insan sağlığına zararlı olabilmektedirler. Ayrıca, eğer bir yer karosu üzerine birikiyorlarsa, kuru yapraklar yer karosunun rengini de bozabilirler. Bu nedenle, kuru yapraklar, yaşam alanlarının çevresinden düzenli olarak temizlenir. Bu temizleme işlemi de yoğun bölgelerde yaprak toplama veya üfleme makineleri ile yapılır. Kuru yaprakların temizliğinde kullanmak üzere bir makine arıyorsanız, cimri.com sitesinde bulabilir, farklı makineler arasında fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Yaprak toplama makinesi / üfleme makinesi ne işe yarar?

Bu makineyi kullanarak, birikmiş yaprakları kolayca üfleyip, belirli bir yerde toplayabilirsiniz. Makinenin bir adet uzun üfleme ucu vardır. Bu ucu ile yaprakları, samanları üfleyerek ortamdan uzaklaştırır. Saman üflemekte de kullanıldıklarından dolayı, saman üfleme makinesi diye de bilinirler. Bazı makineler hem üfleme hem de içine çekme özelliğine sahiptir. Yani, üfleme ucu ile aynı zamanda yaprakları içine de çekebilir. Bu makinenin küçük versiyonları, böcekleri öldürmeden alıp doğaya kazandırmakta kullanılmaktadır. Özellikle temizlik şirketleri tarafından yoğun olarak kullanılır. Görevli kişi, makineyi askısı yardımıyla omzuna asar ve kolayca yaprakları temizleyebilir. Bu makinenin kullanımı, iş gücünü verimli kullanmak açısından, temizlik şirketlerine maliyet avantajı sağlamaktadır.

Üfleme makinesi fiyatları ne kadardır?

En uygun fiyatlı üfleme makinesini, cimri.com sitesinde elektrikli el aletleri kategorisi altında yer alan üfleme makinesi sekmesinden görüntüleyebilir, ürünleri listeleyerek yaprak toplama makinesi fiyatlarını kolayca karşılaştırabilirsiniz. Cimri.com, aradığınız yaprak toplama makinesinin satışını yapan, sanal alışveriş sitelerini sizin için gezerek, en ucuz yaprak toplama makinesini tek tıkla ekranınıza getirir.

https://www.cimri.com/ufleme-makinesi

Bahçeli evler günümüzde herkesin hayalini kurduğu evlerdendir. Bahçeli evlerin avantajlı noktalarının yanında bir çok sorunu da vardır. Bu sorunlardan biri de bahçenin bazı mevsimlerde yaprak ve benzeri maddelerle pislenmesidir. Bunun için yaprak toplama makinesi üretilmiştir. Black and Decker, Ryabi, Einhell, Oleo Mac, Bosch, Makita, Mcculloch markaları yaprak toplama ve üfleme makinelerini piyasaya sürmüştür. Bu makinelerin modellerini Cimri.com dan bulabilirsiniz.

YAPRAK TOPLAMA-ÜFLEME MAKİNESİ NEDİR?

Peyzaj uzmanları ve ev sahipleri için kurtarıcı konumunda olan bir makinedir. Oldukça az enerji tüketerek oldukça fazla temizlik imkânı sağlayan bu makineler sayesinde artık işkence haline dönüşen işlemlerden kullanıcılarını kurtarmaktadır. Bu teknoloji sayesinde işler daha hızlı ve pratik yürümektedir. Çok geniş alanlarda kullanıma sahiptir. Yaprakları toplamak, vakumlayarak yaprakları temizlemek, kırpılan çimenleri toplamak, otopark alanlarını temizlemek, yumuşak karı kaldırmak, yağmur oluklarındaki pislikleri temizlemek, kaldırımların kurutulmasını sağlamak, inşaat alanlarında temizlik işlemlerinin yapılmasını sağlamak, çiftlik alanlarının temizlenmesi ve dolaşmış olan çimenlerin toparlanması gibi çok çeşitli amaçlarda ve yerlerde kullanılabilir. Makinelerin kullanımı da oldukça basittir. Enerji kaynağını iki türden alır. Birincisi elektrik ikincisi de aküdür. Kişilerin tercihine göre bu iki enerji çeşidinden biri seçilebilir. Elektrikle çalışan makineler elektrik bulunan alanlarda gücünü şebeke elektriğinden alarak çalışabilen makinelerdir. Elektrik bulunmayan yerlerde kullanımları söz konusu değildir. Makine içerisinde bulunan bir tribün ile ortaya çıkan hava akımının daralarak uzayan bir çıkış borusundan yaprakları üflemesi prensibi ile çalışmaktadır. Böylelikle bir alanda bu yaprakların toplanmaları sağlanmaktadır. Toplanan alandan yaprakları paketlemek artık el becerinize kalmıştır. Elektrikli makinelerin çalışma prensibine sahip olan bu modeller güç olarak üzerine takılan bir akü ile sağlamaktadır. Uzun soluklu bir çalışma için yeden akü bulundurulması gerektiğin belirtmek isteriz. Boş olan akü, akü şarj cihazı ile şarj edilirken dolu olan akü kullanılarak kullanım sağlayabilirsiniz. Elektrik şebekesi olmayan bir alanda çalışma yapılacak ise her akünün dolu olduğundan emin olunuz. Size uygun yaprak toplama makinesi modellerini Cimri.com'da bulabilirsiniz.

ÜFLEME MAKİNESİ ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Bu tarz makinelerde sırta takılan ve elde kullanılan olmak üzere iki tür çeşit vardır. Sırta takılan makinelerde öne uzanan kısmıyla işlemler gerçekleştirilir. Böyle makinelerin taşınması daha kolaydır. Elle kullanılan türde ise elle işlem yapılır.