Tv koltukları, oturma gruplarından farklı tasarlanmış konforlu koltuklardır. Bu koltuklarının birçok modeli bulunmaktır. Herkesin zevkine göre evine koyabileceği tv koltukları Cimri.com’da farklı modelleriyle sizlere sunulmaktadır. House Line, GadaHome ve 3A Mobilya tasarımları, çeşitli model ve fiyatlarıyla Cimri.com'da.

TV KOLTUK MODELLERİ NELERDİR?

Tv koltukları, insanların yorgunluklarını televizyon karşısında geçirmesi için dizayn edilmiştir. Rahatına düşkün insanlar için vazgeçilmez bir parçadır. Bu tarz koltuklar tekli parça halindedir. Farklı tv koltuk modellerinde tasarımcıların hayal gücü değişebilir. Oturma gruplarının takımı halinde satılmaz, tamamlayıcısı olarak satılır. Oturma gruplarından farklı olarak tv koltukları daha rahat, ergonomik yapıdadır. TV koltuklarının birçok modeli bulunmaktadır. Bu modeller koltuğun şekline, kumaş seçimine, rengine kadar değişmektedir. Modeller sandalye ve koltuk arasında bir tasarıma sahiptir. Bu nedenle ahşap, deri, döşeme gibi çeşitleri bulunmaktadır. Tv koltuk modellerinin bazılarında ise sehpa bulunmaktadır. Sehpa iki tv koltuğu arasında durur ve insanların ayaklarını uzatması için bir aparat görevi görür. Oturmak için değil dinlenme amaçlı kullanılır. Farklı modellerin yanı sıra sallananları da mevcuttur. Sallanan tv koltukları oturan kişiye salıncakta oturma keyfi sağlar.Koltukların diğer çeşidi ise elektrikle çalışanlardır. Bu modeller çeşitli programlarla tasarlanmış, masaj yapıcı koltuklardır. Titreşimler sayesinde koltukta oturan insanları rahatlatırlar. Tv koltukları fiyatları oturma gruplarına göre çok daha uygundur. Tv koltuğunu alırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta vardır. Bu noktalar ürünün iskeletinin sağlam olması ve koltuğu kaplayan malzemenin ısıya dayanabilir olmasıdır. Bu ürün her eve lazım olan, oturma odasının vazgeçilmez parçalarından birisidir.

TV KOLTUĞU NASIL TEMİZLENİR?

Oturma odaları evimizin en yoğun bölgelerinden biridir. Bundan kaynaklı da koltukların lekelenmesi, deformasyona uğraması gerçekleşebilir. Tv koltukları da bu etkilerden zarar görebilir. Koltukların kumaş yapısının temizlenen malzemeden olması büyük bir avantajdır fakat bazı koltuklar bu malzemeden yapılmayabilir. Kolayca temizlenen malzemeden olmayanlar çıkartılabilir kollardan oluşur. Bu kolları çıkartarak rahatça çamaşır makinesinin düşük ayarında yıkanabilir. Ya da çeşitli markaların çıkarmış olduğu koltuk temizleme deterjanlarını suyla açarak bir bez yardımıyla koltuklarının kirlenmiş yerleri temizlenebilir.

Cimri.com'da uygun tv koltuk modelleri diğer tüm modellerin arasında size daha iyi bir seçim yapma şansı sunar.