Tüy dökücü ve azaltıcı ürünler modern hayatta kadınların kişisel bakımlarının vazgeçilmez ürünlerindendir. Pekçok marka çeşitli model ve farklı kullanım tipleriyle kadınların bu ihtiyacını gidermek için onlarca seçenek sunmaktadır.

Veet, Bioder, Sesu, Depitak, Lapiden, Vivet vb. onlarca markanın ürettiği tüy dökücü ve azaltıcı çeşitlerini en ucuz fiyat seçenekleri ile Cimri.com’da bulabilirsiniz.

Tüy Dökücüler Nasıl Kullanılır?

Üründen en etkili sonucu almak için ılık bir banyo veya duştan sonra kullanılması önerilir. Ciltteki gözenekler açıldığı ve tüyler yumuşadığı için banyodan sonra kullanılan tüy dökücü ürünün etkisi artar.

Ürün uygulandıktan sonra 24 içinde güneşe çıkılmamasında fayda vardır. Eğer çıkılacak ise de mutlaka kullanılan bölgeye güneş koruma faktörü yüksek olan bir krem sürülmelidir.

Tüy dökücü krem düz ve kalın bir tabaka halinde sürülüp masaj yapar gibi ovuşturma işleminden kaçınılmalıdır. Tüy dökücü maddenin etkin hale gelmesi için deri üzerinde 5 ila 15 dakika arasında bekletilmelidir.

Kullanım sonrası deride geçici kızarıklık oluşabilir. Tüy dökücü krem uygulandıktan sonra uygulama yapılan bölgenin temizlenip nemlendirici bir kremle masaj yapılarak beslenmesi hem sağlık açısından hem de pırıl pırıl estetik bir görünüm açısından önerilir.

Ürün uygulama öncesinde peeling, maske veya keseleme gibi işlemlerden kaçınılmalıdır. Çünkü bu işlemler tahriş ve alerjik reaksiyon ihtimalini artırır.

Ciltte yara varsa veya cilt tahriş olmuşsa bu bölgeye ürünü sürmemek gerekir.

Ürün ambalajı üzerinde yer alan son kullanma tarihine dikkat ederek kullanılmalıdır.

Hamile kadınların ürünü kullanıp kullanamayacağı konusunda doktorlarına danışmaları gerekir.

Tüy Dökücü Ürün Satın Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Satın almadan önce tüy dökücü ürünün sağlık bakanlığı onaylı olup olmadığına mutlaka bakmak gerekir. Piyasada sıkça bulunan yan sanayi ürünler sağlık açısından uygun olmayan maddeler içerebildiğinden ciltte kızarma, tahriş veya yaraya neden olabilir. Eczanelerde satılan tüy dökücü ürünlerin tercih edilmesinde fayda vardır.

Eğer kullanacak kişinin cildinde bir hassasiyet söz konusuysa, örneğin belirli bir kimyasal maddeye alerjisi varsa satın almadan önce mutlaka ürün içeriğini kontrol etmelidir.