Vitrifiye kategorisinde bulunan tuvalet taşları, alaturka tuvaletlerde kullanılan seramiklerdir. Cimri’de Güralvit ve Vitra gibi markaların içerisinden en uygun tuvalet taşlarına ulaşabilir ve en ucuz tuvalet taşlarına kolayca sahip olabilirsiniz.

Tuvalet Taşı Nasıl Temizlenir?

Gün içerisinde sıkça kullanılan tuvalet taşları, mikrop kapmaya elverişli alanlardan biridir. Bu nedenle tuvalet taşlarının temizliğine gereken önem mutlaka verilmelidir. Aksi takdirde gerekli hijyen sağlanmamış olur ve bu durum da sağlık problemlerine yol açabilir. Bu nedenle tuvalet taşlarını düzenli bir şekilde temizlemeniz gerekmektedir. Tuvalet taşlarının temizliğinde kullanılabilecek bazı yöntemler bulunmaktadır. Öncelikle tuvalet taşları girinti ve çıkıntılara sahip olduğundan temizlik esnasında özen gösterilmesi gerekmektedir. Tuvalet taşlarını temizliği esnasında kullanacağınız malzemeleri, direkt olarak dökmek tuvalet taşının her noktasına ulaşmasını sağlamamaktadır. Bu nedenle, temizlik malzemelerini döktükten sonra, fırça yardımı ile mutlaka tuvalet taşlarının her tarafına dağıtmanız gerekmektedir. Tuvalet taşlarının temizliğinde bu yöntemden daha etkili bir başka yöntem ise çamaşır suyu ve su ile hazırladığınız karışımı sprey şişelerine koyarak tuvalet taşının her yerine püskürtmektir. Bu karışımı tuvalet taşlarınıza sıktıktan sonra beş dakika bekletmeniz ve ardından fırça ile ovmanız yeterli olabilecektir. Tuvalet taşlarınızın dibinde ya da kenarlarında kireç tabakaları bulunuyorsa, bunun için kireç çözücü özellikleri bulunan temizlik malzemelerini tercih etmeniz gerekmektedir. Tuvalet taşlarının temizliğinde kullanılabilecek bir diğer yöntem ise koladır. Kolayı tuvalet taşına döktükten sonra bekleyip ardından durulamanız da lekelerin kaybolmasını sağlayacaktır.

Sararmış Tuvalet Taşları Nasıl Beyazlatılır?

Tuvalet taşlarında bir süre sonra sararmalar meydana gelebilmektedir. Tuvalet taşlarında oluşacak sararmaları engellemek ya da gidermek için sıvı amonyak spreylerini kullanabilirsiniz. Sararmış tuvalet taşına bol miktarda sıkacağınız sıvı amonyak spreyini 20 dakika beklettikten sonra ovmanız yeniden beyazlamasını sağlayacaktır. Bir diğer yöntem ise tuvalet taşlarına çamaşır suyu dökmektir. Ardından yine fırçalayarak temizlik işleminizi tamamlayabilirsiniz. Her iki yöntem sonunda da durulama işlemini yapmanız gerekmektedir. Tuvalet taşlarını temizlerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kendi sağlığınızı korumak için kullanacağınız maskeler ve eldivenlerdir.

Siz de en uygun tuvalet taşlarına Cimri.com’dan en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.