TÜL PERDE

Tül perde, detay gibi görünen fakat bir evin en önemli unsurlarından birisidir. Halk arasında salonunun gelinliği olarak da tanımlanır. Tül perdelerinin keten, polyester ve ipek organze gibi çeşitleri bulunmaktadır. Genellikle enleri 300 cm olup pencere ve perdelerimizin üzerinde hareketlilik yaratır. Kolay kullanımı ve temizliği açısından da tercih edilirler. Siz de en uygun tül perde modellerini, Cipcici, Gravel, Hepsiburada, Taç gibi markalardan en ucuz fiyatlarla karşılaştırarak ulaşabilirsiniz!

Seçeceğiniz tül perde öncelikle salonunuzla renk ve desen açısından uyum içerisinde olmalıdır. Perdeleriniz, pencereleri öne çıkarırken yaşam alanınızın dekorasyonunu da tamamlamalı. Tül perdeleri bahar ve yaz aylarının gelmesi ile birlikte salonumuzdaki en göze çarpan konumuna geliyor. Bu nedenle tül perde modelleri çok fazla olmakla birlikte daha çok keten, ipek, organze ve polyester olarak tercih edilerek kullanılmaktadır. Ayrıca drageli ve pilli gibi modelleri de bulunmakta ve tercih edilmektedir.

TÜL PERDE ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Öncelikle salonumuzun tamamlayıcısı olduğu için, salon takımı ve rengine uyumlu olmasına dikkat edilmeli. Renk seçimimiz ile birlikte (drageli, pilli vb) modellerinin salona hangisinin uyumlu olacağına karar vermeliyiz. Eğer perdemiz koyu ya da desenli ise tülünüz sade beyaz ve ekru tonlarında olmalıdır. Böylece salonunuza daha bir modern hava katmış olursunuz. Perdelerden ikisi de koyu tercihiniz olursa salonu oldukça sıkıcı hale getirerek mekanı bunaltmış olursunuz. Ayrıca perdeyi diktirebilir ya da hazır alabiliriz. Hangi şekilde alacak olursanız olun kesinlikle ölçüleri siz almayın. Ufak bir yanılgı sizi hayal kırıklığına uğratabilir aman dikkat!

TÜL PERDE NASIL TEMİZLENİR?

Tüm hanımların hassas oldukları temizleme konusuna değinmek gerekirse. Tül perdeler kalorifer, sigara dumanı, soba isi ve tozlanma gibi sebeplerle renk değiştirir kararır. Peki bunları ufak bir uygulama ile bembeyaz yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Yıkama suyuna 1-2 çorba kaşığı toz şeker koyarak beyazlatmayı sağlayabilirsiniz.

Yıkama yaparken kesinlikle sıcak su ile yıkamayın. Çünkü sıcak su perdeleri kırıştırır hatta ketenlerin boyunun çekmesine neden olabilir. Bu nedenle soğuk su ya da ılık su ile yıkanmalı ve kurumasını beklemeden hemen asılmalıdır. Böylece kırışmamış olur ütü yapmanıza da gerek kalmaz.

Seçtiğiniz, tül perde modeli, tül perde çeşidi, uzun ya da kısa gibi özellikleri ile fiyat değişiklikleri göstermektedir. Oldukça zengin mağaza seçenekleri ile en uygun fiyata tül perdelerini, Cimri.com aracılığı ile ulaşabilir, size en uygun modele sahip olabilirsiniz.