Marka
Benro
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

  Tripodlar, fotoğraf makineleri için oldukça önemli bir aksesuar ve profesyonel fotoğrafçılık yapmak isteyenlerin kesinlikle edinmesi gereken bir araçtır. Fotoğrafçılık adına oldukça önemli bir araç olan bu ürün yapı itibari ile iki parçadan oluşmaktadır. Bu parçalardan biri alt kategorimiz olan tripod başlıkları, diğeri ise aletin ayakta durmasını sağlayan ayaklarıdır.

 • Tripod Başlığı Nedir?

  Diğer bir adıyla tripod kafası genel olarak, makinenizin tripoda bağlanmasını sağlayan bir bölümdür. Aynı zamanda hareket imkanı da sağladığı için tripodun en önemli parçası denebilir. Öyle ki fotoğraf makinesi ile yapabileceğiniz tüm hareketleri edineceğiniz bir tripod başlığı ile çok rahat yapabilirsiniz. Tripod başlığı edinmeden önce elinizdeki tripodun parçalarının değiştirilebilir olmasına dikkat etmelisiniz. Parçaları değiştirilebilir ise güzel ve kaliteli bir tripod başlığı ile tripodunuzun işlevselliğini arttırarak kaliteli çekimler yapabilirsiniz.

 • Manfrotto, Weifeng, Slik ve Wondlan gibi kaliteli markaların tripod başlıklarını en uygun fiyatlarla Cimri’de bulabilir ve kısa sürede sahip olabilirsiniz!

 • Tripod Başlıkları Çeşitleri Nelerdir?

  Tripod başlıkları fotoğrafçıların işini kolaylaştırmak ve daha kaliteli kareler yakalamak için kullanılmaktadır. Üç tür tripod kafası kullanılmaktadır. Bunlar, pan-tilt head, ball head ve üç yönlü kafalardır.

  Pan-tilt head: fotoğraf makinelerinin yatay ya da dikey eksende hareket etmesini sağlayan kafalardır. Bu tripod başlığı modelleri özellikle spor ve doğa fotoğrafçıları için oldukça kullanışlı olduğu için çokça tercih edilmektedir.

  Ball head: her yöne hareket etme olasılığı sunan bir tripod başlığı çeşididir. Bu başlık bir top ve topun bulunduğu bir yuvadan oluşmaktadır. İçerisinde bulunan top sayesinde merkezden hareket sağlanmaktadır. Kullanımı çok kolaydır. Hafif makineler için ideal bir üründür. Fakat makineniz ağır ise hareketi sabitlemek makinenin ağırlığı yüzünden zor olacağı için bu tip tripod başlıkları işinizi kolaylaştırmak yerine zorlaştıracaktır.

  Üç yönlü kafalar: adından da anlaşılacağı gibi; panaromik hareketi, aşağı yukarı hareketi ve sağa sola eğilme hareketlerini sağlayan üç yöne dönebilme imkanına sahiptir. Bu tripod kafaları oldukça kullanışlı olmasının yanında dönüş hareketlerinde biraz yavaş kalabilir.

  Yukarıda adı geçen tripod başlık çeşitlerini ve daha birçok çeşitleri en uygun fiyatlarla Cimri’de bulabilirsiniz!