Yorucu iş temposundan kaçıp, kendinizi dinleyebileceğiniz en güzel etkinlik yürüyüştür. Dağ, bayır, sahil gibi alanlarda gerçekleşir. Yürüyüşlerde ayakkabı, bot iyi seçilmelidir. Grisport, Adidas, Merrell, Salomon, Lumberjack, Camper, Kayland markalarının trekking ayakkabısı,botu modellerini Cimri.com da görebilirsiniz.

TREKKİNG AYAKKABISI, BOTU NEDİR?

Hafta sonu kaçamağı olan trekking etkinliği, çalışanlar için bir kaçış olarak nitelenir. Basit bir doğa yürüyüşüdür fakat dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Trekking yapmadan önce hazırlık yapılmalıdır. Gidilecek alan belirlenmeli ve hafta sonu etkinliği ayrıntılı bir şekilde planlanmalıdır. Bu aktivite için yürüyüşünüzü kolaylaştırması ve tatsız sürprizlerle karşılaşmanıza engel olması için bir yürüyüş ayakkabısı ve orta boy bir sırt çantası dışında teknik bir malzemeye ihtiyacınız yoktur. Bu etkinlikte önemli olan yürüyüş olduğu için ayakkabı ya da bot iyi seçilmelidir. Her insanın ayak yapısı farklıdır. Ürünlerin hepsi de her insanın ayağına uygun olmayacağı için iyi bir araştırma yapılmalı ve daha sonra trekking ayakkabısı alınmalıdır. Sıradan ayakkabılar, parkurların taş, toprak gibi malzemelerden oluşmasından kaynaklı kesinlikle tercih edilmemelidir. Sıradan ayakkabıların giyilmesi kişinin ayağına zarar verebilir. Trekking yapmadan önce ayak parmaklarımızda ki tırnaklar kesilmelidir. Bunun önemi de yürüyüş esnasında olası bir tırnak batması durumunu önlemektir. Cimri.com da satışa sunulan ürünler unisex yada kadın ve erkek için özel olarak tasarlanmıştır. Bazı modeller bilekten bağlamalı, bazıları ise daha kısa ayakkabı şeklindedir. Anlattığımız bu modeller çeşitli renk ve desen tasarımıyla üretilmiştir.

TREKKİNG AYAKKABISI NASIL OLMALIDIR?

Bir doğa sporu olarak yürüyüş, tırmanma gibi uzun soluklu aktiviteler yapılırken bütün bir vücudu taşıyan ayağın şişme olasılığını göz önünde bulundurarak, seçilen ayakkabı bir numara büyük alınmalıdır. Yürüyüş parkurlarının zorlu koşullarından kaynaklı alacağımız ayakkabı ya da botun kalın tabanlı olması gereklidir. Kalın tabanlı olurken ayakkabı ağır değil, hafif olmalıdır. Trekking ayakkabısı seçerken en önemlisi budur. Ayrıca su geçirmez ve nefes alabilirde olması gereklidir. Satın alacağımız ayakkabının dil kısmının geniş ve hafif şişkin olması gerekir. Bu özellikte ayağımızda yara, şişkinlik gibi problemleri önlemek amacındadır. Bu özelliklere uygun ayakkabı ya da bot alırken bütçenize uygun olmasına da dikkat edilmelidir. Bütçenize en uygun fiyatlı trekking ayakkabısı modellerini Cimri.comdan satın alabilirsiniz.