Marka
Bluehouse
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.
  • Elektrikli mutfak aletleri kategorisindeki ürünler kuşkusuz mutfaktaki en büyük yardımcılardan biridir. Bu aletlerden birisi olan tost makineleri de hem hızlı hem de pratik tarifleri hazırlamakta kullanılmaktadır. Çeşitli güç oranlarına ve pişirme kapasitelerine sahip olan tost makineleri, özellikleri ve materyalleri ile de çeşitlilik sağlamaktadır. Cimri.com’da Korkmaz, Arzum, Bluehouse, King ve Arçelik gibi markaların ihtiyaçlarınıza en uygun tost makinesi modellerine, en ucuz fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

  • Tost Makinesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

    Tost makinesi seçiminde belki de en önemli kriterlerden biri, ihtiyaçlarınıza göre belirleyeceğiniz plaka materyalleridir. Bu plakaların, teflon ya da döküm gibi kolay çizilmeyen ve yapışmayan materyallerden oluşması bir tercih sebebi olmaktadır. Ayrıca bu plakaların çıkarılabilir olması, temizliği kolaylaştıracak önemli noktalardan biridir. Seçeceğiniz tost makinesinin ısı ayarına sahip olması da önemli bir ayrıcalık olacaktır. Tost ekmeğini ne kadar ısıtacağınızdan kaşarın erime hızına kadar ayarlanabilmesi önemli olacaktır. Tost makinenizi nasıl ve ne için kullanacağınıza doğru şekilde karar vermeniz, ileride ekstra ürünler almanızın önüne geçecektir. Sadece tost yapacaksanız küçük bir tost makinesi yeterken, çok amaçlı bir tost makinesi ile ızgara özelliğine de sahip olabilirsiniz. Tost makinenizin sıcaklığının ayarlanabilmesi için watt gücünün de en az 1800 ve 2000 watt arasında ya da daha yüksek olması tercih edilebilir. Kilitleme mandalının olması kullanım pratikliği sağlayacaktır.

  • Tost Makineleri Nasıl Temizlenir?

    Tost yapımlarından sonra ekmek kırıntıları ve peynir parçalarının, tost makinenizde kalması kaçınılmazdır. Her kullanımdan sonra makinenizi temizlemeniz, ileride oluşabilecek kalıntıları engelleyecek aynı zamanda da makinenizin uzun ömürlü kullanılmasını sağlayacaktır. Tost makinenizin kullanım kılavuzunda, plakanın makinede yıkanabileceği yazıyorsa kolayca temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bulaşık makinesini kullanmak istemiyorsanız, ya da kullanamayacaksanız; kâğıt havlu ve su yardımı ile de temizleyebilirsiniz. Plakalar çıkamıyorsa veya su değmemesi gerekiyorsa, tost makineniz henüz ılıkken içine kâğıt havlu koyup kapağını kapatabilir ve kırıntıların kurumadan kâğıt havluya yapışmasını sağlayabilirsiniz. Bu doğrultularda ihtiyaçlarınıza en uygun tost makinesi modellerine, gücüne ve malzemesine karar verdikten sonra, en ucuz fiyat karşılaştırmalarına Cimri.com’dan ulaşabilirsiniz.