Marka
Escarpine
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
 • Kadın ayakkabıları kategorisinde bulunan topuklu ayakkabılar, çoğu kadın için vazgeçilmezler arasındadır. Şıklığınızın tamamlayıcılarından biridir. Cimri’deMarjin, Despina, Sothe, Nine West ve Los Ojo gibi onlarca markanın içerisinden size en uygun topuklu ayakkabı modellerine ulaşabilir ve en ucuz topuklu ayakkabılara hemen sahip olabilirsiniz.

 • İdeal topuklu ayakkabı nasıl olmalıdır?

  Omurga ile ilgili pek çok rahatsızlığın temelinde ayak sağlığına gereken önemin verilmemesi bulunmaktadır. Özellikle kadınların ayakkabı seçimlerine bu yüzden oldukça dikkat etmesi ve seçimlerine özen göstermesi gerekmektedir. Topuklu ayakkabı giymeyi sevmeyen kadın azdır ancak giydikten sonra rahatsız olmayan da çok nadirdir. Bu noktada doğru topuklu ayakkabıları seçmek hem rahatlık hem de sağlık açısından önemlidir. Seçimlerinde dikkat edilmesi gereken noktalardan ilki, ayağınızın kavisini destekleyen bir model seçilmelidir. Topuklu ayakkabınız bu kavisi desteklemediği zaman kas ağrısı başlayacaktır. Yüksekliği de seçimlerinizi etkileyecek bir unsurdur. Topuk yüksekliği arttıkça tüm yük dizinize ve bele aktarılmaktadır. Topuk yüksekliği arttıkça malzemesi de sertleşmekte ve bu durum da oluşabilecek rahatsızlıkları beraberinde getirmektedir. Topuklu ayakkabınızda esneme olması da bir diğer dikkat edilmesi gereken önemli hususlardandır.

 • Topuklu ayakkabı giymenin incelikleri nelerdir?

  İdeal modelleri satın aldığınız zaman, hem rahatlığınız hem de şıklığınız tamamlanacak aynı zamanda da faydalarından yararlanacaksınız. Bu faydaların en başında da ideal bir modelin tüm bacak kaslarını çalıştırması gelmektedir. Bu noktada tercih edeceğiniz modelin malzemesi ve kalitesi oldukça önem arz etmektedir. İç kısmının çok kaygan ve sert olmaması gerekmektedir. Genellikle akşam saatlerinde almaya özen gösterirseniz, günün yorgunluğunu taşıyan ayaklarınız hangi topuklu ayakkabı ile rahat edeceğini daha iyi seçecektir. Ayağınızın öne ne kadar kaydığına dikkat etmeniz, doğru ayakkabıyı seçmeniz açısından da önemlidir. Giydiğiniz zaman ayak tabanınızda ağrı oluşuyorsa, ortopedik bir tabanlık yerleştirerek daha rahat edebilirsiniz. Aynı zamanda uzun süre ayakta kalacağınız zamanlarda da ayakkabınızın ön tarafına silikon yastıklar kullanarak yine rahatlığınızı sağlayabilirsiniz.

  Siz de rahatınızı sağlayacak ve şıklığınızı tamamlayacak size en uygun topuklu ayakkabı modellerine Cimri’den en ucuz fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.