Marka
Adidas
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Spor amaçlı ya da eğlence için oynanan oyunların neredeyse hepsinde top kullanılır. Oyunun kurgusuna göre şekillenen toplar, temelde insanın kavrama, uzanma, atma, sıçrama, hedefe yönelme, tutma gibi temel motor becerilerinin gelişmesine yardımcı olurken oyunun da keyifli olmasını sağlıyor. Bugün büyük birer sektör haline gelmiş olan futbol, basketbol gibi spor oyunlarının kökeni milattan önceki tarihlere dayanır. Dolayısıyla insanın fiziksel gelişim, eğlence, rekabet ihtiyacı için özellikle topla oynanan oyunlar kurgulaması çok da yeni değildir. İnsanlık kadar eski olan oyun ihtiyacı, bugün de keyifle devam ediyor. Peki, uygun fiyatlı basketbol topu nereden alınır, kaliteli bir voleybol topu nasıl anlaşılır, en uygun fiyatlı futbol topu markası hangisi, tenis topu çeşitleri nelerdir…

Toplar Hangi Malzemelerden Üretiliyor?

Spor amaçlı ya da sadece oyun amaçlı kullanılan toplar, ilgili spor ve oyun dalına göre en uygun malzemeden üretilirler. Bazı topların belirli bir ağırlıkta olması istenirken bazılarının mümkün olan en hafif malzemeden üretilmesi gerekebilir. Benzer şekilde vurma, çarpa, sürtünme ve sıklıkla zemine temas gibi deformasyonlara dayanıklı olmaları istenir. Bu amaçla örneğin basketbol topları, genellikle kauçuk ya da pu denilen malzemeden üretilir.

cimri.com’da Hangi Marka Toplar Var?

Cimri’de toplar, markasına göre, ürün tipine göre, saha özelliğine göre, boyuta göre ve malzemesine göre kategorize edilmiştir. İhtiyacınız olan ürün için filtreleme yaparak kolayca aradığınız ürünü bulabilirsiniz. Altis, Molten, Voit, Mikasa, Selex, Adidas, Hattrick, Nike, Spalding, Sportica, Dunlop, Tryon gibi markaların toplarına cimri.com’dan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Fenerbahçe futbol topu, Galatasaray futbol topu, Beşiktaş futbol topu, Trabzonspor futbol topu gibi spor kulüplerine özel topları da sistemde kolayca bulabilirsiniz. Sadece futbol topu için değil voleybol topu, tenis topu, su topu, basketbol topu ya da hentbol topu için de en uygun fiyatı cimri.com’da bulabilirsiniz.

Cimri, online alışveriş platformlarındaki satıcıların bir ürün için verdiği fiyatları karşılaştırmalı olarak listelemenizi sağlayan bir alt yapıya sahiptir. Böylece en uygun fiyatlı toplar için ya da aradığınız diğer ürünler için verilebilecek en cazip fiyatı cimri.com’da bulabilirsiniz.