• Erkek tıraş ürünleri kategorisinde bulunan tıraş makineleri, erkeklerin bakımlı olmak deyince aklına gelen ilk ürünlerden biridir. Erkeklerin, günlük ihtiyaçlarının başında gelen tıraş makineleri, bakımlı olmanın ilk basamağını oluşturmakta olan cilt bakımıdır. Erkek cilt bakımı denildiğinde akla ilk gelen aletlerin başında olan tıraş makineleri, sakal bakımı için günlük sakal tıraşının gerekliliğinden kaynaklanmaktadır. Cimri’de; Braun, Philips, Remington, Babyliss, Sinbo gibi onlarca markanın içerisinden sizin cilt tipinize en uygun tıraş makinelerine hızlıca ulaşabilir ve farklı ürün ve bıçak tiplerinin bulunduğu modellere en ucuz fiyatlandırmalar ile sahip olabilirsiniz.

  • Tıraş Makinelerinin Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

    Erkeklerin sakal bakımını sağlamaları için günlük sakal tıraşı gerekmektedir. Kuru bir tıraş cildin pul pul dökülmesine sebep olurken, cildi tahriş ettiği için de yanmalara zemin hazırlamaktadır. Tüm bu olumsuz durumlara sebebiyet verebileceği için, tıraş makineleri günlük kullanımda kurtarıcı bir ürün olmuştur. Tıraş makinelerini seçerken de dikkat edilmesi gereken önemli unsurlar bulunmaktadır. Bu önemli unsurlardan ilki tıraş makinelerinde bulunan bıçak sayısı ve bıçakların işlevselliğidir. Tıraş makinelerinde bulunan bıçaklar, zamanla köreleceği için bıçakların değişebilir özellikte olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Pil ömrü tıraş makinesi seçimini etkileyen bir başka etkendir. Geliştirilmiş tıraş makineleri modelleri şarj edilmeden iki saat boyunca kullanılabilmektedir ve bu sayede herhangi bir prize ihtiyaç duyulmadan istediğiniz yerde kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Tıraş makinelerinde yine hızlı şarj özelliğinin olması da önemli bir ayrıntıdır. Temizleme göstergesi bulunan tıraş makineleri, siz temizlemeyi unutsanız dahi size bu durumu hatırlatacaktır. Tıraş makineleri ürün tiplerine göre de değişiklik göstermektedir. Sakalınızı düzgün ve istediğiniz şekilde kesebilmeniz için bu tiplere de ihtiyaçlarınız doğrultusunda karar vermeniz gerekmektedir. Tıraş makinesi seçiminde son olarak en önemli noktalardan birisi de yıkanabilir özellikte olmalarıdır. Bu modeller kullanım kolaylığı sağlayacak aynı zamanda temizlik esnasında da pratiklik sağlayacaktır.

  • Tıraş Makineleri Nasıl Temizlenir?

    Tıraş makinesini oluşturan kıl haznesi ve tıraş üniteleri kullanıma bağlı olarak kirlenmektedir. Verimli performansı alabilmek için tıraş makinesinin temizliğine de özen gösterilmesi gerekmektedir. Seçeceğiniz tıraş makinelerinin çoğu fırça veya su ile temizlenebilme özelliğine sahiptir. Eğer tıraş makineniz su ile temizlenen bir özelliğe sahipse, temizlik öncesi tıraş makinenizin kapalı olduğundan emin olduktan sonra su ile musluğun altında temizleyebilirsiniz. Tıraş makineniz su ile temizlemeye uygun bir yapıya sahip değilse, bıçak kısmını çıkarttıktan sonra fırça ile temizlik yapabilirsiniz. Siz de cilt tipinize ve kullanım ihtiyaçlarınıza göre en uygun tıraş makinesi modellerine Cimri’den en ucuz fiyat karşılaştırmaları ile sahip olabilirsiniz.