• Mutfak gereçleri kategorisinde bulunan termoslar, içeceklerin veya yiyeceklerin sıcaklığını ya da soğukluğunu uzun süre korumayı sağlayan kaplardır. Termoslar, hacimlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Termoslar, özellikle uzun yolculuklarda, gezilerde veya pikniklerde tercih edilmektedir. Cimri.com’da Penguen, Andoutdoor, Master, Korkmaz, Boomug gibi yüzlerce markanın içerisinden ihtiyaçlarınıza en uygun termosları bulabilir ve en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile dilediğiniz renkteki ve hacimdeki termoslara hemen sahip olabilirsiniz.

  • Termos Kullanımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

    Termoslar, yaşam tarzlarınıza göre sıkça ihtiyaç duyabileceğiniz mutfak gereçlerinden biridir. Sıcak veya soğuk sıvıları içinde hapseden ve ısısını kaybetmeden saklamanızı sağlayan termosların kullanımında da dikkat edilmesi gereken bazı önemli detaylar bulunmaktadır. Termoslarınızı seçmeden önce ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekmektedir. Camdan oluşan termos türlerini kullanırken özellikle çok dikkat edilmelidir. Camdan olan termosların şişesinin, kap ile temas eden alt kısmına sünger ya da bez gibi bir koruyucu yerleştirmek faydalı olacaktır. Termosları kullanırken, mutlaka mantarın sıkı bir şekilde kapandığından emin olmanız gerekmektedir. Bu durum hem ısı kaybını engelleyecek hem de yiyecek veya içeceklerin dökülmesini engelleyecektir.

  • Termos Nasıl Temizlenmelidir?

    Diğer mutfak gereçlerinde olduğu gibi termosların da sağlığınız için hijyene ihtiyacı bulunmaktadır. Termos temizliğinde de dikkate alınması gerekilen bazı noktalar vardır. Kullanımlardan sonra termoslarınızı temizlemeniz, hem sağlığınız için hem de uzun ömürlü kullanımlar için önemlidir. Termoslarınızı; sıvı bulaşık deterjanı, yemek sodası, şişe fırçası, pirinç, su kullanarak kolayca temizleyebilir, aynı zamanda da termosunuzun hijyenini sağlayabilirsiniz. Öncelikle, termosunuzun içerisine sıvı deterjanı ve su ekleyerek bu işleme başlayabilirsiniz. Termosun kapağını kapatarak çalkalamalı ve sonrasında da sabunlu suyu boşaltarak, sadece su ile tekrar çalkalamanız gerekmektedir.

    Termosunuz çok kirli değilse sadece bu yöntem etkili olacaktır. Temizlik esnasında sıvı deterjan yerine yemek sodası koyarak yine su ile doldurabilir ve bol su ile durulayabilirsiniz. Bu yöntem; daha çok kirlenmiş ve lekelerden arındıramadığınız termoslarda kullanılabilir. Kurumuş kirlere sahip bir termosu temizlemek için bir diğer etkili yöntem ise pirinç ile sağlanmaktadır. Termosun içerisi cam yapılı ise fırça kullanamazsınız. Bu noktada içerisini pirinç ve su ile doldurmak, kirler çıkana kadar da çalkalamak gerekecektir. Termosun içerisinde oluşan kokuları ise; tuz ile giderebilirsiniz. Siz de ihtiyaçlarınıza en uygun termos modellerine Cimri’den ulaşabilir ve en ucuz fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.