Termos

Termos Fiyatları

935 Ürün gösteriliyor.
Termos fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Termos modelleri ve Termos fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Termos kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Bigpoint, Bilsev Pazarlama, Korkmaz, Karaca. 935 adet Termos fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Termos Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Termos markası:

2021 yılı Termos Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
3 Ağustos 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 935 Termos modeli içerisinde en ucuz Termos fiyatı 24.65 TL iken, en yüksek Termos fiyatı 1443.91 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Termos fiyatlarının ortalaması alındığında ise 3 Ağustos 2021 tarihinde ortalama Termos fiyatı ise 371.24 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Termos Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Stanley Classic Vakumlu Mavi 1.3 lt Termos
Stanley Classic Vakumlu Mavi 1.3 lt Termos
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Korkmaz A638 Freedom Colours Termos Bardak
Korkmaz A638 Freedom Colours Termos Bardak
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Thermos Thermocafe 190979 Termos
Thermos Thermocafe 190979 Termos
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Thermos 105235 Coo-260 Hard Cooler Kamp Buzluğu
Thermos 105235 Coo-260 Hard Cooler Kamp Buzluğu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Termoslar

İlk olarak 1892 yılında İskoç fizikçi ve kimyacı Sir James Dewar tarafından icat edilen termos, bir cam şişeyi diğer şişenin içine koymasının ardından iki şişenin arasındaki havayı vakumlaması sayesinde üretilir. Dewar’ın çalışanlarından olan Reinhold Burger ise bu kapların günlük hayatta da kullanılabileceğini düşünerek 1904 yılında patentini alır ve satışa başlanır. Günümüze kadar birçok çeşidi ile tüm dünyada kendine alıcı bulan bu ürünler farklı alanlarda ve farklı amaçlarda kullanılır. Yalnızca içecek için değil yiyecekler için de üretilen bu modeller hem evde hem de iş yerlerinde sıklıkla kullanılan ve günlük yaşamı oldukça kolaylaştıran araçlar olarak günlük yaşamımızın birçok noktasından hayatımıza dahil olur. Kullanıcıların beklentilerine göre farklı model ve çeşitlerde üretilen bu termoslarda birçok farklı malzeme kullanılır. Bu nedenle satın alırken hem amacınızı hem de bu amacınıza uygun olan termosun hangisi olduğuna karar verebilmek için iyi bir analiz yapmanız gerekir. Birçok farklı markanın farklı tasarımlarla satışa sunduğu termos modelleri karar vermenizde zorluk yaşamanıza sebep olabilir. Plastik, cam, alüminyum ve çelik gibi farklı malzemelerin farklı tasarımlarla bir araya gelmesi seçiminiz sırasında kendiniz için uygun olan termosu fark edebilmeniz açısından önemlidir. Ayrıca farklı tasarımları ile hem şık hem de işlevsel bir termosa sahip olabilirsiniz. Üstelik çocuklar için de oldukça renkli ve farklı tasarımlarda termosları bulabilirsiniz.

Termos Modelleri ve Özellikleri

Termoslar oldukça farklı çeşitlerde ve tasarımlarda üretilir. Farklı kullanım amaçlarına göre değişkenlik gösteren bu çeşitler, farklı boyutlarda üretilerek yiyecekleriniz ve içecekleriniz için uygun kullanım tasarımıyla satışa sunulur. Örneğin; kalabalık ortamlar veya uzun seyahatler için, kamp alanlarındaki yiyecek ve içecek ihtiyacı için büyük boyutlardaki termoslar daha kullanışlıdır. Termos 1 litrelik ve termos 2 litrelik seçenekleri sayesinde yüksek miktarda sıvıyı istediğiniz sıcaklıkta uzun süreli olarak yanınızda taşıyabilirsiniz. Özellikle fazla kişi veya uzun yol için çay ve kahve tüketimi için oldukça uygun boyutlara sahip olan bu termoslar, iyi bir malzeme kalitesi ve dayanıklılık ile 15 saate kadar taze kalan çay ve kahvenizi rahatlıkla tüketebilirsiniz. Termos mug modeller ise gün içerisinde yanınızda taşımaya uygun olarak üretilir. Daha ufak boyutları ile gün içinde istediğiniz vakit aralığında tüketebileceğiniz ve üstelik çantanızda veya elinizde ağırlık yapmayacak, rahatlıkla taşıyabileceğiniz boyutlarıyla sıklıkla tercih edilir. Termos matara sayesinde istediğiniz hemen her içeceği istediğiniz ısıda rahatlıkla yanınızda taşıyabilirsiniz. Örneğin; bebeğinizle gittiğiniz bir park veya oyun alanında mamanız için uygun sıcaklıktaki suya zorlanmadan bu mataralar sayesinde ulaşabilirsiniz. İçeceklerin yanı sıra yiyeceklerinizi de yanınızda termoslar içerisinde rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Ev ortamınızda yaptığınız yiyecekleri termoslarınızda taşıyarak iş yerinize veya kampa götürerek hem zorlu şartlardaki kamp ortamında kolaylıkla yiyeceğe ulaşabilir hem de günlük yaşamda sağlıklı beslenme amacınızı yerine rahatlıkla getirebilirsiniz. Kaliteli bir malzeme ile üretilen termoslar yemeğinizi uzun saatler boyunca istediğiniz ısıda tutabilirsiniz. Böylece günün istediğiniz anında oldukça kolay şekilde yemeğinize ulaşabilirsiniz. Tüm bu termos modelleri ile hem günlük yaşamınızı kolaylaştırabilir hem de kamp organizasyonları gibi planlarınızı rahatlıkla uygulayabilir, istediğiniz zaman istediğiniz ısıdaki yemeğe ve içeceğe ulaşabilirsiniz. Farklı fonksiyonel özellikleri ve malzeme kalitesini bir araya getiren birbirinden oldukça farklı modellerin bir araya gelmesi ile ihtiyacınıza uygun bir modeli kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Çocuğunuz için renkli tasarımların yanı sıra estetik olarak minimal tasarımları da bir arada bulabileceğiniz bu seçenekler sayesinde hem işlevsel hem de estetik bir termosa sahip olabilirsiniz.

Termos Fiyatları

Birbirinden farklı tasarımlar ve fonksiyonel özelliklerle üretilen termoslar fiyat konusunda da birçok farklılık öne çıkar. Termos fiyatları tüm bu özelliklere göre değişiklik gösterir. Örneğin; 1 lt ve 2 lt termos fiyatları ile termos bardak olarak bilinen daha 470 ml gibi daha ufak boyutlarda olan termosların fiyatları farklıdır. Üstelik üretim malzemesi de bu fiyatın farklılığında önemli bir etkendir. Alüminyum, plastik veya çelik gibi malzemelerin ısıyı sabit bir derecede uzun süre tutabilme gücü farklı olduğu için fiyatları da farklı olarak belirlenir. Sızdırmaz olma, malzeme kalitesi gibi ayrıntılı özellikler fiyatları etkileyen unsurlardan bazılarıdır. Yanınızda sürekli taşımanız nedeniyle sağlam bir tasarım olması önemlidir. Üstelik içecek veya yiyecek olarak özellikle hangisi için sıklıkla kullanacağını tespit ederek istediğiniz tasarımı boyutu seçerek fiyatı daha iyi analiz edebilirsiniz. Bu nedenle öncelikle ihtiyacınızı tespit ederek bütçe analizini de buna göre yapabilirsiniz. İstediğiniz termosun hangi özelliklere sahip olması gerektiğini hangi amaçla kullanacağınızı bilmeniz seçim yapmanızda ki en önemli unsurdur. Böylece ortalama fiyatları da öğrenmeniz daha kolay olur. Ayrıca fiyat belirleyen unsurlardan önemli adımlardan birisi termos markaları fiyat politikalarının nasıl belirlendiğidir. Her marka farklı vaatler ve malzeme kalitesi kullanarak farklı fiyatlar sunar. Bu nedenle istediğiniz markanın hangisi olduğuna karar vermek daha kolay bir seçim yapmanızı sağlar. Ayrıca karar vermekte zorlanmanız durumunda internet üzerinde yapılan yorumlara göz gezdirebilir, kullanıcı deneyimlerini okuyarak ihtiyacınıza göre daha kolay bir tercih yapabilirsiniz. Üstelik istediğiniz termosa karar vermenizin ardından web sitelerinde sıklıkla yapacağınız aramalar sayesinde dönemsel olarak indirimleri ve kampanyaları yakalayabilir, böylece kendiniz için en uygun termosa oldukça uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Termos Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Termos çeşitleri birbirinden farklı özellikleri ile kullanıcılara sunulur. Bu nedenle öncelikle ihtiyacınızın ne olduğunu tespit ederken hangi özelliklere dikkat etmeniz gerektiği konusu önemlidir. İlk olarak hangi kapasitede bir termosa ihtiyacınız olduğu konusu hacim olarak yanınızda ne kadar yiyecek ve içecek taşıdığınızla yakında ilişkilidir. Bu nedenle uzun seyahatler, kamp organizasyonları için 1 lt ve 2 lt aralığındaki termoslar satın almak için uygun tercihtir. Daha ufak kapasitedeki 470 ml gibi boyutlardaki termos bardak ise günlük olarak okula, iş yerinize kolaylıkla taşıyabileceğiniz şekilde tasarlanır. Bunun dışında önemli noktalardan birisi de malzeme kalitesinin ısıyı ne kadar muhafaza ettiği konusunda dikkat edilmesi gereken ayrıntılardan biridir. Genellikle termos çelik malzemeden üretildiğinde en uzun süreli ısı muhafazasını sağlar. Bu nedenle genellikle çelik malzemelerden üretilen termoslar tercih edilir. Ayrıca termosların sızdırmaz özelliğe sahip olması da oldukça önemlidir. Sürekli yanınızda taşımanız gereken bir termosun sızdırma yapması büyük kazalara sebebiyet verebilir. Bu nedenle güvenlik konusunda hem yanıkları hem de önemli eşyalarınızın zarar görmemesi için sızdırmaz özellikte bir tasarımının olması bu noktada önemlidir. Ayrıca kamp, piknik gibi outdoor etkinliklerde sıklıkla kullanmanız gereken bir termos seçimi yapmanız gerektiğinde dikkat etmeniz gereken noktalardan biri ise termosun darbelere dayanıklı olmasıdır. Temizlenme konusunda da hem hijyenik bir devamlılığı olabilecek termosların yanı sıra hem de temizlemesi kolay olan bir termos seçmek oldukça önemlidir. Örneğin; termoslarınızı kullanmadığınız zamanlarda açık olarak bırakmak hava almasını sağlayarak istenmeyen bakterilerin oluşmasının önüne geçer. Ayrıca bulaşık makinesinde yıkanabilen bir termos temizlik konusunda da hem daha hijyenik hem de pratik bir temizlik ile kullanımı kolaylaştırır. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery