Mutfakta birçok işlevsel yardımcı vardır. Bu işlevsel yardımcılar, artık çok dekoratif hale getirilerek alıcıların beğenisine sunulmaktadır. Birçok renk ve desende üretilen tepsiler bu yardımcılardan biridir. Fırın kapları ise, yemek yapımında tencerelerden sonra en büyük yardımcılardır. Özgül Grup, iHouse, Bambum, Paşabahçe gibi markalara ait tepsi modellerini ve fırın kaplarını en ucuz fiyatlarla Cimri’de bulabilirsiniz.

Tepsi Nedir? Tepsi Çeşitleri Nelerdir?

Fincan, bardak gibi küçük eşya taşıma amacıyla üretilmiş, dikdörtgen, oval veya yuvarlak biçimlere sahip, çeşitli büyüklüklerde, kulplu veya kulpsuz, derinliği fazla olmayan mutfak eşyasıdır. Farklı kullanım alanlarına sahip olan tepsi çeşitleri vardır. İkramda bulunmak amacıyla kullanılan, çelik, gümüş, ahşap veya melaminden yapılmış klasik düz tepsi bunlardan biridir. Kulplu tepsi süslenerek aynı zamanda nişan tepsisiMutfakta birçok işlevsel yardımcı vardır. Bu işlevsel yardımcılar, artık çok dekoratif hale getirilerek alıcıların beğenisine sunulmaktadır. Birçok renk ve desende üretilen tepsiler bu yardımcılardan biridir. Fırın kapları ise, yemek yapımında tencerelerden sonra en büyük yardımcılardır. Özgül Grup, iHouse, Bambum, Paşabahçe gibi markalara ait tepsi modellerini ve fırın kaplarını en ucuz fiyatlarla Cimri’de bulabilirsiniz. Tepsi Nedir? Tepsi Çeşitleri Nelerdir? Fincan, bardak gibi küçük eşya taşıma amacıyla üretilmiş, dikdörtgen, oval veya yuvarlak biçimlere sahip, çeşitli büyüklüklerde, kulplu veya kulpsuz, derinliği fazla olmayan mutfak eşyasıdır. Farklı kullanım alanlarına sahip olan tepsi çeşitleri vardır. İkramda bulunmak amacıyla kullanılan, çelik, gümüş, ahşap veya melaminden yapılmış klasik düz tepsi bunlardan biridir. Kulplu tepsi süslenerek aynı zamanda nişan tepsisi olarak kullanılır. Melamin tepsiler genelde üzeri baskılı olarak üretilir, mutfağa neşe katar. Bambu malzemeden üretilmiş bambu sunum tepsisi, son yılların en çok satılan tepsi modellerinden biridir. Tepsi olarak kullanıldığı gibi, şık sofralarda sunum için de kullanılır. Ahşap tepsiler, geçmişten günümüze kadar şık kullanımıyla gelmeyi başarmıştır. Bütün bunların dışında birde fırın tepsisi vardır. Fırında yemek veya pasta börek gibi yiyecekler pişirmek amacıyla çeşitli malzemelerden, boy boy üretilmiştir. İhtiyacınız olan tepsi çeşitlerini Cimri’deki uygun fiyat avantajından yararlanarak alabilirsiniz.

Fırın Kabı Nedir? Fırın Kabı Çeşitleri Nelerdir?

Fırında yemek pişirmek amacıyla, farklı malzemelerden üretilmiş, çeşitli ebatlara ve modellere sahip, kulplu veya kulpsuz olabilen mutfak eşyasıdır. Borcam olarak bilinen cam fırın kabı, hemen her evde bulunan ve sık sık kullanılan bir kaptır. Kapaklı veya kapaksız olarak birçok boy ve şekildedir. Teflon malzemeden üretilmiş teflon fırın kabı, bir başka fırın kabı modellerindendir. Porselen fırın kabı, şık yapısı ve dayanıklı malzemesi ile tercih sebebidir. Seramik fırın kabı, renkli ve desenli çeşitleriyle birçok mutfakta kendine yer edinmiştir. Fırın kabında pişirilen yemek, aynı kap içerisinde servis edilebilir. Bu yüzden birçok kişi tarafından fırın kapları tercih edilir. Fırın kapları kapaklı veya kapaksız olarak satılır.

Tepsi ve fırın kapları evlerde kullanıldığı gibi, hediyelik eşya olarak ta tercih edilebilir. Kültürümüzde doğum, nişan tebriği, evlilik gibi birçok kutlama vesilesi vardır. Sevdiklerinizin mutfaklarında sürekli kullanacakları bir hediye seçeneğidir.