Ellerimiz vücudumuzda en hassas noktalardan sayılır. Her zaman işimizi yaparken ellerimizi kullanırız. Bu yüzden de elleri korumak önemlidir. Özellikle temizlik yaparken, kimyasal maddelere temas etmemek için eldiven kullanmak gereklidir. Beybi, Vileda, Parex, Dolphin, Verve markalarının ürettiği temizlik eldiveni modellerini Cimri.com dan bulabilirsiniz.

TEMİZLİK ELDİVENİ NEDİR?

Evlerde ya da iş yerimizde temizlik yaparken ağır kimyasal ürünleri kullanmaktayız. Bu ürünler istediğimiz temizlik hissini ve hijyeni vermenin yanı sıra vücudumuz için zararlı bir durum oluşturur. Kimyasal ürünlerin verdiği zararı en aza indirebilmek için temizlik yaparken bazı önlemler almakta fayda vardır. Bu önlemlerden ilki ve en önemlisi de eldiven kullanmaktır. Eldiven kullanarak kimyasal maddelerin elimizle temasını kesmiş olmaktayız. Bu sayede ellerimiz kırışmaz ve bakımlı halini devam ettirir. Özel olarak temizlik eldiveni değil de ameliyat eldiveni olarak satılan ürünleri de temizlik yaparken kullanmamız da hiçbir sakınca yoktur. Eldivenler S,M ve XL olmak üzere 3 bedenden oluşur. Ellerinizin büyüklüğüne göre bu bedenlerden bir tanesini seçebilirsiniz. Fakat üretici markaların farklılıklarına göre bedenlerde değişebilir. Temizlik eldivenleri ürünleri fiber temizlik eldiveni, bulaşık eldiveni ve ameliyat eldiveni olarak çeşitlenir. Fiber temizlik eldiveni her temizlik alanında kullanılabilir. Yapısı diğer eldivenlerden oldukça farklıdır. Çıkıntıları sayesinde temizlik kolaylaşır. Bulaşık eldivenleri de diğer eldivenlere göre daha uzun ve kalındır. Birkaç kere kullanmalık ömrü vardır. Elleri kurutmayacak yapıdadır. Ameliyat eldiveni ise pudralı ve pudrasız olarak ikiye ayrılır. Muayene eldiveni olarak da bilinir. Her alanda kullanıma uygundur. Tek kullanımlıktır. Temizlik eldiven fiyatları her bütçeye göre değişir. 1tlden başlayıp 190tlye kadar değişen fiyatları vardır. Bahsedilen temizlik eldiveni çeşitlerini Cimri.com sitesinden temin edebilirsiniz.

TEMİZLİK ELDİVENİ NERELERDE KULLANILIR?

Ellerimizi kullandığımız her alanda eldivenleri kullanabiliriz. Temizlik eldivenleri ise genelde ev ve iş yeri temizliğinde kullanılır. Bahçe işlerinde de toprakla uğraşırken eldiven kullanılabilir. Tıbbi muayenelerde eldiven kullanımı oldukça yaygındır. Kısacası temizlik eldivenleri her alanda kullanıma uygundur.

Yemek yemek dünyanın en zevkli işlerinden biridir. Yemek yendikten sonra ki süreç ise herkes için zordur. Kirli bulaşıkların elde yıkanması ya da bulaşık makinesine konması uğraş veren bir durumdur. Bu durumu kolaylaştırmak için bulaşık fırçası üretilmiştir. Metaltex ve Titiz markalarının ürettiği bulaşık fırçası modellerini Cimri.com aracılığıyla bulabilirsiniz.

BULAŞIK FIRÇASI NEDİR?

Yaşamımızın çoğunu yemek yiyerek geçiririz. Diğer kısmı ise bulaşıkların yıkanmasıyla geçer. Bu zamanı daha kısa süreye indirmek için çeşitli araçlar tasarlanmıştır. Kirli bulaşıkların kalıntılardan kurtulup daha kolay yıkanması için bulaşık fırçası üretilmiştir. Bulaşık fırçasıyla yağlı, kurumuş yemek kalıntılarını tabaktan kolaylıkla temizleyebiliriz. Eğer bulaşık makinesi kullanıyorsak da bulaşıkların daha temiz bir şekilde yıkanması için bu fırçayı kullanmalıyız. Fırçalar, saplı şekildedirler. Sapı sayesinde güçlü bir şekilde yemek artıklarını temizleyebiliriz. Bulaşık fırçası modellerine bakarsak düz fırça ve deterjan hazneli fırça olarak ikiye ayrılır. Deterjan hazneli bulaşık fırça da ayrı olarak deterjan koymak için bir bölüm vardır. Bu bölümden fırça kısmına bir düğme aracılığıyla deterjan dökülür. Böylece bulaşıkların üstündekiler daha kolay bir şekilde çıkmış olur. Bunların dışında çeşitli renk ve tasarımda fırçalar vardır. Mutfağınıza uygun renk seçeneklerini Cimri.com da bulabilirsiniz. Bulaşık fırça fiyatları ise her bütçeye uygun şekildedir. 1tl ile 34tl arasında değişen fiyatlar vardır.

BULAŞIK FIRÇASI NASIL KULLANILIR?

Düz bir fırçaya sahipseniz, bulaşıkların üzerindeki kalıntıları sıcak su aracılığıyla çıkartabilirsiniz. Deterjanlı bulaşık fırçasında ise el kuvveti ve deterjanla birlikte kirlerin büyük kısmı çözülmüş olur. Bu işlemlerden sonra bulaşıklarınızı makineye koyabilirsiniz, dilerseniz elinizde yıkamaya devam edebilirsiniz. Bahsettiğimiz ürünlere Cimri.com sitesinden bakabilir, sipariş verebilirsiniz.