Kitap Temel Bilimler

En Ucuz Kitap Temel Bilimler Fiyatları

0 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
  Marka
  Kitap
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

  Temel bilimler kitap ve cd’lerini en uygun fiyatlarla cimri.com sitesinde bulabilir, ürünlerin fiyatlarını karşılaştırarak değerlendirebilirsiniz. Bu bölümlerde okuyan veya okumayı düşünen öğrenciler için yararlanabilecekleri kaynakları inceleyebilirsiniz.

  Temel bilim dalları nelerdir?

  Temel bilimler, diğer bilimlere temel oluşturan bilim dallarına verilen genel isimdir. Matematik, kimya, fizik, astronomi gibi bilim dallarını kapsar.

  Matematik; birçok bilimin kullandığı bir sistemdir. Sayıların sistematik dizilimi ile ilgilenir. Matematik, örüntüleri araştırır. Ayrıca, ilk okuldan itibaren okutulan bir derstir. Bu alanlarda uzmanlaşmak isteyenler, üniversite eğitimlerine temel bilimler fakültelerinde devam ederler. Bazı popüler bilimcilere göre, algıladığımız her şey, 1 ve 0’lardan oluşmaktadır.

  Fizik; maddeleri deneysel olarak inceleyip, matematiksel olarak kanıtlayan bir bilim dalıdır. Örneğin, uçağın içinde yolculuk yapan bir kişinin, uçağın hızını neden hissetmediğini, fizik teorileri ile matematiksel olarak kanıtlayabilirsiniz.

  Kimya; bazı uzmanlara göre maddenin moleküler yapısı gereği, kimya da fizik kapsamında incelenebilen bir bilim dalı olmakla birlikte, genel kimya tanımı, maddelerin birbirleriyle etkileşimlerini, ana yapılarını ve dönüşümlerini inceler. Örneğin; kullandığımız temizlik malzemeleri, cilt bakım ürünleri kimya laboratuvarlarında oluşturulur.

  Astronomi; gezegenleri, yıldızları ve çeşitli gök cisimlerini inceleyen gökbilimidir. Yeni gezegenlerin keşfedilmesi, uyduların yörüngeye oturtulması, gezegenlerin yörüngelerinin saptanması gibi konularda çalışırlar.

  Tüm bu bilim dalları, birbirleriyle koordineli çalışır. Birinde elde edilen bir buluş, diğerini etkileyebilir. Örneğin, kuantum fiziğinde elde edilen bulgular, tüm bilim dallarının yeniden sorgulanmasına neden olmuştur.

  Fosil yakıtlar nasıl oluşur?

  Fosil yakıtlar da temel bilimler kapsamında incelenebilir. Fosil yakıtlar, doğal gaz, petrol ve kömür gibi yakıtları ifade eder. Bu yakıtlar, yüksek oranda karbon içerir. Ölü organizmaların milyonlarca yıl toprak altında kalmaları sonucu oluşurlar. Bu yakıtlar, endüstride fabrikalarda, evlerde, arabalarda hemen her yerde kullanılmaktadır. Fosil yakıtları daha ne kadar kullanabileceğiz? Fosil yakıtlar tükenir mi? Tükenirse yerine neyi ikame edebiliriz? Gibi sorular, bu konularla ilgilenen her bilim insanının sorduğu ve üzerine hesaplamalar yaptığı bir alandır. Fosil yakıtlarla ilgili daha detaylı bilgi almak için, cimri.com sitesinden bu konuyu aratarak, ilgili materyalleri en ucuz temin eden yerleri bulabilirsin.

  https://www.cimri.com/temel-bilimler