Techwill Tasarruflu Ampul

En Ucuz Techwill Tasarruflu Ampul Fiyatları

0 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
  Marka
  Techwill
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

   Geleceğinizi ve cebinizi korumak için tasarrufun ne demek olduğunu iyi bir şekilde öğrenerek bilinçli bir tüketici olmanız oldukça önemlidir. Bu nedenle seçtiğiniz gereçlerin enerji tüketimlerine dikkat etmelisiniz. Bu amaca yönelik ürünlerin başında tabii ki tasarruflu ampuller gelmektedir.

  • Tasarruflu Ampul Nedir?

   Akkor ampul olarak adlandırılan standart ampullere nazaran kullandığı enerjinin neredeyse tamamına yakınını ışığa çeviren ampul çeşitleri tasarruflu ampul olarak adlandırılır. Aynı zamanda standart ampullerin 100 watt’la sağladığı ışığın beşte biri enerjiyle aynı şiddette ışık sağlayabilirler. Sıradan akkor ampullerin daha fazla enerji üretmesi ve çalışırken ortama saldığı karbondioksit nedeniyle tasarruflu ya da led ampul çeşitleri daha sağlıklı seçenekler arasında yer almaktadır.

  • Cebinizi ve geleceğinizi düşünen enerji tasarruflu ampul çeşitlerini en uygun fiyat sıralamaları ile Cimri.com ’da bulabilirsiniz!

  • Tasarruflu Ampul Kırıldığında Ne Yapılmalı?

   Tasarruflu ampullerin içerisinde cıva bulunmaktadır. İçerisinde bulunan cıva elektrikle tepkimeye girerek ışınlar yaymaya başlar ve böylelikle aydınlatma sağlanır. İnsan sağlığı açısından zararlı bir madde olan cıva, ampulün içerisinde hapsedilmiş haldeyken herhangi bir tehlike arz etmemektedir fakat bu ampul çeşitleri kırıldıkları zaman içerisinde bulunan cıva ortama karışacağı için insan sağlığı açısından tehlikeli olabilir. Bunu önlemek adına tasarruflu ampulünüz kırıldığı zaman dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Bunlar;

   · Böyle bir durumla karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken şey ortamı bir süre terk edip havalandırmak olmalıdır.

   · Eğer ampul kırıldığı vakit ortamda çalışan bir klima varsa onu kapatmalısınız.

   · Kırılan parçaları elinizle ya da süpürge ile temizlememelisiniz.

   · Kırılan parçaları temizlemek için öncelikle elinize plastik bir eldiven geçirip ağzınızı da peçete ile kapatarak temizlemelisiniz.

   · Gerekli önlemler alındıktan sonra bir faraş yardımı ile topladığınız parçaları bir torbaya doldurarak torbanın ağzını sıkıca kapamalısınız.

   · Yerde herhangi bir kalıntı kalmamasına için kırılan parçaları tamamen topladıktan sonra yeri ıslak bir bezle temizlemelisiniz.

   · Son olarak parçaları koyduğunuz torbayı belediyenin belirlediği kimyasal atık çöplerine atmalısınız.

  • Yukarıdaki belirtilen adımlara dikkat ederek hem kendi sağlığınızı hem de çevrenizin sağlığını koruyabilirsiniz.

   Philips, General ve Osram gibi markaların en kaliteli ürünlerini Cimri.com’da en uygun fiyat sıralamaları ile bulabilirsiniz!