iştirakidir.
Ana Sayfa > Bilgisayar & Yazılımlar > Bilgisayarlar > Tablet Pc >
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
  • Özellikler

  • Bağlantı Tipi Wi-Fi
  • Bellek (RAM) 1 GB
  • Dahili Hafıza 8 GB
  • Ekran Boyutu 9"
  • Ekran Çözünürlüğü 1024x600 Piksel
  • İşletim Sistemi Android
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Hometech Quad Tab Hometech Quad Tab, yerli teknoloji firması Hometech'in dört çekirdekli işlemciyle piyasaya sürdüğü, iddialı performansa sahip bir tablet.
Yazar: Cenk Atlı 29/12/2014
İlk Bakış

Hometech Quad Tab, yerli teknoloji firması Hometech'in dört çekirdekli işlemciyle piyasaya sürdüğü, iddialı performansa sahip bir tablet. Görünüm açısından da, ilk bakışta göze hoş gelen bir tasarıma sahip olan tabletin özelliklerine biraz yakından bakalım.

Tasarım

Hometech Quad Tab, 7,85 inç ekran boyutuna sahip ve dolayısıyla 8 inç ekranlı tabletler kategorisinde değerlendirilebilecek bir cihaz. Tabletin ön panelinde ekran kenarlıklarının kalınlığının iyi ayarlanmış olduğu görülüyor. Ön panelinde herhangi bir fiziksel tuşun bulunmadığı cihaz, 8 inç ekranlı tabletlere göre biraz daha düşük bir yüksekliğe sahip olsa da söz konusu kenarlıklar sayesinde yeterince dinamik bir görünüme sahip. Cihazın arka paneli düz siyah renkli bir yüzeye sahip. Arka panel üzerindeki firma ve model ibaresinin fazla rahatsız edici olmayan bir büyüklükte olduğunu görüyoruz.

Ekran

Hometech Quad Tab'in 7,85 inç boyutundaki 5 nokta dokunmatik kapasitif özellikli ekranı 1024 x 768 piksel çözünürlüğünde. Cihazın en yakın olduğu 8 inç kategorisinde yer alan diğer tablet modelleriyle karşılaştırıldığında söz konusu çözünürlüğün ortalamanın biraz altında kaldığı görülüyor. Zira, Samsung Galaxy Tab Active, Galaxy Tab 4 8.0 ve LG G Pad 8.0 olmak üzere 8 inç kategorisindeki bu üç tablet de 1280 x 800 piksel ekran çözünürlüğüne sahip. Yine de, fiyat/performans dengesi açısından değerlendirildiğinde Hometech Quad Tab'in tatmin edici düzeyde bir görüntü kalitesi olduğunu söyleyebiliriz.

Kamera

Hometech Quad Tab'in 2 megapiksel çözünürlüğünde bir arka kamerası bulunuyor. Söz konusu kamera değerinin, 8 inç kategorisinde yer alan tabletlere göre biraz düşük kaldığı fark ediliyor. Kameranın bir LED flaş desteği olmaması da bir eksiklik olarak göze çarpıyor. Fakat, tablet kullanıcılarının bu cihazlarda halihazırda yüksek çözünürlüklü kameraları zaten çok fazla talep etmediklerini göz önünde bulundurursak, bu çözünürlük değerinin temel işlevleri yerine getirmesi açısından yeterli olacağını söyleyebiliriz. Cihazın bir de 0,3 megapiksel çözünürlüğünde ön kamerası bulunuyor.

Performans

Hometech Quad Tab'in adından da tahmin edilebileceği gibi dört çekirdekli olan ARM Cortex işlemcisi 1,4 GHz hızında. Mali-400 GPU ve 1 GB RAM desteği olan işlemcinin 8 inç kategorisinde yer alan Galaxy Tab Active, Galaxy Tab 4 8.0 ve LG G Pad 8.0 gibi tabletlerin yine dört çekirdekli işlemcilerinden biraz daha hızlı olduğu anlaşılıyor. Diğer yandan, Hometech Quad Tab'in RAM desteği açısından yukarıda belirttiğimiz Samsung'un iki tablet modelinin biraz gerisinde kaldığını ekleyelim. Görece düşük bir fiyat etiketiyle piyasaya sürülen, yerli tablet üreticisi Hometech'in dört çekirdekli işlemci gücüne sahip bu tabletinin oldukça iyi bir performansı olduğunu söyleyebiliriz. Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemiyle gelen cihaz, işlemci gücü açısından kayda değer bir alternatif olarak dikkat çekiyor.

Hometech Quad Tab'in 16 GB boyutunda bir dahili depolama alanı bulunuyor. Söz konusu alan, daha fazlasına ihtiyaç duyulduğunda microSD kart desteğiyle 32 GB'a kadar genişletilebiliyor.

Batarya

Hometech Quad Tab'in 4000 mAh değerinde bir batarya kapasitesi mevcut. 8 inç kategorisinde bulunan Samsung ve LG'nin tablet modellerinin bu değerin üzerinde batarya değerlerine sahip olduğunu görüyoruz. Fakat, cihazın 8 inç'ten biraz daha küçük olan ekran boyutu ve daha düşük çözünürlüğü Quad Tab'in bu modellere yakın bir dayanma kapasitesi olmasını sağlıyor.

Sonuç

Hometech Quad Tab, özellikle işlemci gücüyle ön plana çıkan bir tablet. Cihazın dört çekirdekli işlemcisi, piyasadaki teknoloji devleri Samsung ve LG'nin 8 inç kategorisindeki tablet modelleriyle rahatlıkla boy ölçüşebilecek düzeyde. Ekran çözünürlüğü açısından ortalamanın biraz altında kalan cihaz, yine de genel olarak dikkat çekici bir fiyat/performans dengesine sahip.

Cenk Atlı 29/12/2014
Yeni teknolojileri ve bilim kurguyu yakından takip ediyor. Makinelerin insanlığı ele geçirmesinden endişe duysa da, onları yakından tanımanın her ihtimale karşı iyi bir fikir olduğunu düşünen yazar, cimri.com için özellikle akıllı telefon ve dizüstü bilgisayarlar üzerine odaklanıyor.
Hometech Tablet Pc