iştirakidir.
Puan Ver GÖNDER
müslüm E. 13.04.2015
bu ürünü satın almak istiyorum parasını da kapıda ödemek istiyorum
Cevap Yaz

HomeTech MID708

315,43 TL (1 Fiyat Seçeneği)
Aradığınız Ürünlerde En Uygun Fiyatlar n11.com'da!
  • Daha Fazla Göster (-29) Gizle
ÖZELLİKLER
  • Özellikler

  • Bellek (RAM) 512 MB
  • Dahili Hafıza 4 GB
  • Ekran Boyutu 7"
  • Ekran Çözünürlüğü 800x480 Piksel
  • İşletim Sistemi Android
  • Özellikler Arttırılabilir Hafıza - Ön Kamera
YORUMLAR ( 1 )
0 Kullanıcı Puanı 1 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
müslüm E.
13.04.2015
bu ürünü satın almak istiyorum parasını da kapıda ödemek istiyorum
Bu yorumu beğendiniz mi?
cevap Sayısı : 0
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Hometech Mid 708 Düşük fiyat etiketine sahip bir tablet bilgisayar arayanlardansanız, Hometech Mid 708 tablet modeli fiyatı ile dikkatinizi çekebilecek bir ürün.
Yazar: Cenk Atlı 07/01/2015
İlk Bakış

Oldukça uygun bir fiyat etiketine sahip olan Hometech Mid 708'in, tasarım ve teknik özellikler açısından giriş seviyesindeki diğer cihazların önüne geçtiğini söylemek zor. Bununla birlikte, temel işlevleri yerine getiren düşük fiyatlı bir tablet arayan kullanıcıların cihazın özelliklerine bir göz atmalarında fayda var.

Tasarım

Hometech Mid 708'in ön panelinde ilk olarak dikkat çeken nokta, ekran kenarlıklarının bir hayli kalın olması. 7 inç boyutunda bir ekranı olan tabletin söz konusu kalın kenarlıklar nedeniyle biraz hantal bir görünüme sahip olduğu fark ediliyor. Cihazın yuvarlaklaştırılmış köşelere sahip olması görünüme biraz da olsa dinamik bir hava katıyor. Tabletin arka paneli de kenarlara doğru eğimli bir yüzeye sahip. Arka yüzeyin, elde tutmayı kolaylaştıran bir mat deseni olduğu görülüyor.

Siyah, beyaz ve pembe olmak üzere üç renk seçeneği bulunan cihaz, 200 mm uzunluğa, 117 mm genişliğe ve 11,5 mm kalınlığa sahip. Giriş seviyesinde bir tablet olan cihazın en yakın rakiplerinden biri Samsung Galaxy Tab 3 Lite'a göre biraz daha kalın bir gövdeye sahip olduğu anlaşılıyor.

Ekran

Mid 708'in 7 inç boyutundaki kapasitif ekranı 800 x 480 piksel çözünürlüğe sahip. Söz konusu ekran değerinin giriş düzeyinde bir tablet için ortalamanın biraz altında kaldığını söyleyebiliriz. Cihaza bu anlamda en yakın değere sahip tabletlerden biri olan Galaxy Tab 3 Lite'ın 7 inç'lik ekranının 600 x 1024 piksel çözünürlüğe sahip olduğunu hatırlatalım. Bununla birlikte Mid 708'in fiyat etiketi göz önünde bulundurulduğunda söz konusu görüntü kalitesinin birçok kullanıcı için yeterli olabileceğini de söyleyebiliriz. Cihazın ekranı temel işlevleri fazla zorlanmadan yerine getirebiliyor.

Kamera

Hometech Mid 708'in en önemli eksikliklerinden birisi cihazın bir arka kameraya sahip olmaması. Yalnızca 0,3 megapiksel çözünürlüğünde bir ön kamerası bulunan tabletin fotoğraf çekmek ya da video kaydetmek için çok da uygun bir tercih olmadığını en baştan söylemek gerekiyor. Tablet cihazlar boyutları gereği fotoğraf çekmek için yeterince komforlu olmadıklarından dolayı genellikle akıllı telefonlardaki kadar yüksek çözünürlüklü kameralara sahip olmazlar. Yine de bir tabletin düşük çözünürlüklü de olsa arka kamerasının olmaması giriş seviyesindeki bir cihaz için bile önemli bir eksiklik.

Performans

Hometech Mid 708'de 1,2 GHz hızında bir Cortex A8 işlemci yer alıyor. 512 MB RAM desteği bulunan işlemcinin performansı etkileyici olmaktan oldukça uzak. Bununla birlikte, giriş seviyesindeki bu cihaza yönelen kullanıcıların da performans açısından temel düzeyde bir beklentileri olduğunu da unutmamak gerekiyor. Android 4.1 işletim sistemiyle gelen cihazın arayüz kullanımı esnasında ve basit uygulamaları çalıştırırken çok da zorlanmadığını söyleyebiliriz. Bir diğer giriş seviyesindeki tablet Galaxy Tab 3 Lite'ın işlemcisiyle aynı hız değerine sahip olan cihazın RAM değeri ise rakibinin yarısı kadar.

Hometech Mid 708, 4 GB boyutunda bir dahili depolama alanına sahip. Söz konusu alanın da Galaxy Tab 3 Lite'ın 8 GB dahili depolama alanıyla karşılaştırıldığında biraz düşük kaldığı görülüyor. Neyse ki, cihazın 32 GB'a kadar genişletilebilen bir microSD kart desteği mevcut. Her ne kadar keskin bir görüntü kalitesine sahip olmasa da, 7 inç boyutundaki ekranın multimedya özelliklerini kullanmak isteyen kullanıcılar daha fazla alana ihtiyaç duyduklarında bu destekten yararlanabilirler.

Batarya

Hometech Mid 708'in 2500 mAh değerinde bir batarya kapasitesi mevcut. Ekran çözünürlüğü ve işlemci gücü açısından mütevazı değerlere sahip olan bir tablet için söz konusu batarya kapasitesinin makul bir düzeyde olduğunu söylemek mümkün. Diğer yandan bu batarya değerinin de, cihazın en yakın rakiplerinden Galaxy Tab 3 Lite'ın 3600 mAh bataryasının bir hayli altında kaldığını görülüyor.

Sonuç

Hometech Mid 708, düşük bir fiyat etiketine sahip giriş seviyesinde bir tablet. En yakın rakiplerinden biri olan Samsung Galaxy Tab 3 Lite'la karşılaştırıldığında özellikle işlemci hızı açısından ona iyi bir alternatif gibi görünse de, bir ana kamerasının olmaması cihaz için büyük bir eksiklik. Cihazın tasarım ve ekran özellikleri açısından da giriş seviyesindeki bir tablete göre bile yeterince başarılı olmadığını söyleyebiliriz. Bununla birlikte uygun fiyat etiketi, temel özellikleri yerine getirebilmesi birçok kullanıcı için giriş düzeyinde bir alternatif oluşturabilir.

Cenk Atlı 07/01/2015
Yeni teknolojileri ve bilim kurguyu yakından takip ediyor. Makinelerin insanlığı ele geçirmesinden endişe duysa da, onları yakından tanımanın her ihtimale karşı iyi bir fikir olduğunu düşünen yazar, cimri.com için özellikle akıllı telefon ve dizüstü bilgisayarlar üzerine odaklanıyor.
Hometech Tablet Pc