iştirakidir.
Puan Ver GÖNDER
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Hometech Hello Kitty Pink Tablet Hometech Hello Kitty Pink Tablet, Japon pop kültür ikonunu mobil teknolojiyle buluşturuyor.
Yazar: Cenk Atlı 29/12/2014
İlk Bakış

Hometech Hello Kitty Pink Tablet, yerli bir mobil cihaz üreticisi olan Hometech'in, Türkiye'de de oldukça geniş bir hayran kitlesine sahip Hello Kitty markasıyla işbirliğine giderek piyasaya sürdüğü bir tablet modeli. Özellikle çocuk ve genç kullanıcılara hitap eden cihazın özelliklerine biraz yakından bakalım.

Tasarım

Hometech Hello Kitty Pink Tablet'in en ön planda olan özelliği elbette firmanın "Hello Kitty" markasıyla yaptığı anlaşma kapsamında hazırladığı tasarımı. Japonya'nın popüler kültüründe oldukça önemli bir yeri olan Sanrio firmasına ait Hello Kitty markası, son yıllarda dünyanın dört bir yanında da tanınmaya ve çok sevilmeye başladı. İlk ürünlerini 1974 yılında piyasaya süren markanın takipçileri ilerleyen yıllarda da ürün aralığını genişleten markayla bağlarını koparmadılar. Artık sadece çocuklara değil genç kızlara da hitap eden Hello Kitty, akıllı telefon ve tabletler gibi birçok mobil teknoloji ürününde de yer almaya başladı. Yerli mobil cihaz üreticilerinden Hometech'in Hello Kitty Pink Tablet modeli de bu ürünlerden birisi. Cihazın arka panel yüzeyini tamamen kaplayan Hello Kitty deseni ve logosu, tabletin neredeyse tamamen markanın hayranlarına hitap ettiğini gösteriyor. Söz konusu tasarım çocuk ve genç yaştaki Hello Kitty severlerin yanında, daha önce bu markadan haberi olmayan genç tablet kullanıcılarının da ilgisini çekebilir.

Hello Kitty Tablet'in ön panelindeki beyaz kenarlıkların ekranla iyi bir uyum içinde olduğu görülüyor. Söz konusu kenarlıklar, 7 inç boyutundaki ekranın yeterince ön plana çıkmasına yardımcı olacak kadar ince. Hello Kitty'nin getirdiği bir sevimlilikle birlikte cihaz, yuvarlaklaştırılmış köşeleri ve kenarlara doğru hafif bir eğim yapan arka paneliyle oldukça dinamik bir görünüme sahip.

Ekran

Hometech Hello Kitty Tablet'in 7 inç boyutundaki, 5 nokta dokunmatik kapasitif ekranı 1024 x 600 piksel çözünürlüğünde. Tabletin, piyasada bulunan 7 inç kategorisindeki rakiplerinden biri olan Samsung Galaxy Tab 3 7.0 ile aynı piksel çözünürlüğüne sahip olduğu görülüyor. Diğer yandan Hello Kitty tabletin çözünürlük açısından 7 inç'lik diğer iki model Galaxy Tab 4 7.0 ve LG G Pad 7.0'nin biraz gerisinde kaldığını da ekleyelim. Cihaz, yine de fiyat/performans dengesi açısından oldukça makul bir görüntü kalitesi sunuyor.

Kamera

Özellikle çocuk ve gençlere hitap eden bir tablet olarak Hello Kitty Tablet'in en çok kullanılacak özelliklerinden birisinin kamera olacağına kuşku yok. Bunun farkında olan Hometech'in Hello Kitty Tablet'e 2 megapiksel çözünürlüğünde bir arka kamera ve 0,3 megapiksel çözünürlüklü bir de ön kameraya yer verdiğini görüyoruz. Söz konusu ana kamera değerinin temel işlevleri yerine getirebilecek bir düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. Diğer yandan bu kamerayla, detaylı ve canlı renklere sahip fotoğraf ve video etmek pek mümkün değil. Yine de, söz konusu ana kamera çözünürlüğünün Galaxy Tab 4 7.0, Galaxy Tab 3 7.0 ve LG G Pad 7.0'nin 3 megapiksel çözünürlüklü ana kamerasına yakın bir değerde olduğu anlaşılıyor.

Performans

Hometech Hello Kitty Tablet'in çift çekirdekli Intel Clover Trail işlemcisi 1,2 GHz hızında. 1 GB RAM desteği bulunan işlemcinin bu anlamda yine sahip olduğu görece düşük fiyat etiketine göre yeterli bir performans sergilediğini görüyoruz. Diğer 7 inç'lik tablet modelleriyle karşılaştırıldığında, Galaxy Tab 4 7.0 ve LG G Pad 7.0'yle aynı işlemci hızına sahip olsa da söz konusu bu iki modelin işlemcilerinin dört çekirdekli olduğunu hatırlatmakta yarar var. Diğer yandan, Hello Kitty Tablet gibi iki çekirdekli bir işlemciye sahip olan Galaxy Tab 3 7.0'nin işlemci hızı ise 1,7 GHz. Rakiplerine göre daha düşük işlemci değerlerine sahip olan cihaz, yine de temel işlevleri rahatlıkla yerine getirebiliyor. Android 4.4 KitKat işletim sistemiyle gelen tablet arayüz kullanımı esnasında ve aynı anda birden fazla uygulama çalıştırırken zorlanmıyor.

Hometech Hello Kitty Tablet'in 8 GB değerinde bir dahili depolama alanı mevcut. Daha fazlasına ihtiyaç duyan kullanıcılar 32 GB'a kadar genişletilebilen bir microSD kart desteğinden yararlanabiliyorlar.

Batarya

Hometech Hello Kitty Tablet'in 2500 mAh değerinde bir batarya kapasitesi var. Söz konusu batarya değerinin yukarıda belirtilen diğer 7 inçlik tablet modellerinin 4000 mAh kapasiteli batarya değerlerinin bir hayli altında olduğunu görüyoruz. Bununla birlikte, görüntü kalitesi ve işlemci hızı olarak biraz daha düşük değerlere sahip olması, Hello Kitty Tablet'in bataryasının dayanma gücüne az da olsa olumlu bir etkide bulunuyor.

Sonuç

Hometech Hello Kitty Pink Tablet, tercih etme aşamasında belki de en az tereddüt edilen tablet modeli. Hello Kitty, damgasını nereye vurduysa hayranları tarafından tüketilme olasılığı çok yüksek olan ürünler oluşmasını sağlayan markalardan biri. Diğer yandan, henüz bu markadan bihaber olan ve aynı zamanda hem sevimli ve hem de mobil teknolojiye sahip bir cihaz almak isteyen kullanıcılar için Hello Kitty Pink Tablet'in doğru bir tercih olduğunu söyleyebiliriz.

Cenk Atlı 29/12/2014
Yeni teknolojileri ve bilim kurguyu yakından takip ediyor. Makinelerin insanlığı ele geçirmesinden endişe duysa da, onları yakından tanımanın her ihtimale karşı iyi bir fikir olduğunu düşünen yazar, cimri.com için özellikle akıllı telefon ve dizüstü bilgisayarlar üzerine odaklanıyor.
Hometech Tablet Pc