Donanım kategorisinde bulunan tablet pc’ler, tek parça bir yapıt olarak dizayn edilmiş; içerisinde hem bataryası hem de ekran ile ilgili devrelerin de bulunduğu bilgisayar çeşitlerindendir. Tablet pc’lerin genel özelliği ise ekranlarında dokunmatik algılayıcıların bulunmasıdır. Cimri.com'da Apple, Samsung, Hometech, Piranha ve Casper gibi yüzlerce markanın içerisinden size en uygun tablet pcleri bulabilir ve en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile dilediğiniz modele kolayca sahip olabilirsiniz.

  • Neden tablet pc alınmalıdır?

    Günümüzde sıkça tercih edilen tablet pc’ler, kullanım alanları açısından oldukça geniş bir yere sahiptir. Bilgisayardan çok farkı bulunmaması, hafif ve kolay taşınabilir olması da tablet pc’leri tercih edilmesinin sebeplerindendir. Tablet pc’ler normal bilgisayarlara göre daha uygun fiyatlı olduklarından da seçilmektedirler. Akıllı telefonlara nazaran daha geniş bir ekran sunan tablet pc’ler internetteki herhangi bir işlemi daha kolay bir şekilde halledebilmenizi de sağlamaktadır. Tablet pc’ler iş ve sosyal hayatınızda asistan görevini de üstlenebilmekte ve akıllı telefonlara göre daha yüksek verim sağlamaktadır. Tablet pc’lerin daha uzun süre pil dayanıklılığı bulunmaktadır. Bu durum, işlemlerinizi tablet pc’ler üzerinden daha uzun sürede halledebilmenizi ve aynı zamanda kitap okumayı seven kişilere de elektronik kitap aktivitesi ile hobilerini sürdürmesini sağlamaktadır.

  • Tablet Pc alırken nelere dikkat edilmelidir?

    Tablet pc’ler de günümüz teknolojisi ile çeşitlenmekte ve birçok marka tablet pc üretmektedir. Bu nedenle tablet pc seçiminde karşınıza pek çok model çıkmaktadır. Size en uygun tablet pc’ye ulaşabilmek için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlardan ilki işletim sistemine karar vermenizdir. Öncelikle iOS sisteminin sadece Apple ürünlerinde olduğunu bilmelisiniz. iOS işletim sistemine sahip tablet pc’lerin ürün yelpazesi de son zamanlarda genişlemiştir ve en çok tercih edilen tablet pc’ler arasındadır. Android işletim sistemine sahip tablet pc seçenekleri ise oldukça fazladır. Bu işletim sistemine sahip tablet pc’lerde kolay geliştirme yapılmasından ve kaynağın çok fazla olmasından dolayı tercih edilmektedir. Bu konuda en önemli nokta ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir tablet pc’ye yönelmektir. Tablet pc’nizi çok fazla ve efektif bir şekilde kullanacaksanız mutlaka RAM’inin yüksek olmasına özen göstermelisiniz. Tablet pc’leri karşılaştırırken, şarj sürelerini de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

    Siz de ihtiyaçlarınıza en uygun tablet pc modellerine Cimri.com’dan en ucuz fiyat seçenekleri ile ulaşabilirsiniz.