Süt ve Süt Ürünleri

Süt ve Süt Ürünleri Fiyatları

2611 Ürün gösteriliyor.
Markalar
Paket Tipi
Laktozsuz
Aroma
Yağ
Ağırlık
Süt ve Süt Ürünleri fiyatları ve çeşitleri cimri.com'da! Süpermarket kategorisine ait diğer ürün seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Tuz Fiyatları
 • Köpek Uyarı Levhası Fiyatları
 • Dondurulmuş Ürünler Fiyatları
 • Kedi Tasması Fiyatları
 • Sıkça Sorulan Sorular

  Süt Ürünleri Çeşitleri Nelerdir?

  Süt ve Süt Ürünleri İle Yapılan Tatlı Çeşitleri Nelerdir?

  Süt ve Süt Ürünleri Saklama Koşulları Nelerdir?

  Cimri'nin Seçimi
  Torku 700 gr Taze Kaşar Peyniri
  Torku 700 gr Taze Kaşar Peyniri
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Ülker İçim 1000 gr Kaşar Peyniri
  Ülker İçim 1000 gr Kaşar Peyniri
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

  Süt ve Süt Ürünleri

  Süt ürünleri hayatımızın her alanında bulunmakta. Günlük hayatta tükettiğimiz ve tadına doyamadığımız yiyeceklerin içerisinde de sütün bulunması, bu ürünün tüketilmesinde oldukça etkilidir. İçerisinde barındırdığı vitaminler ve sağlıklı olması dolayısı ile en güzel yiyeceklerin, temelinde her daim büyük rol oynar. Kalsiyum ve demir açısından zengindir. Bağışıklık sistemine de olumlu yönde etki eden süt ürünleri, sağlıklı beslenirken, leziz ve tadı güzel yiyecek, içecek gibi ürünlerin tüketilmesi konusunda da oldukça elverişlidir. Süt her evin buzdolabında bulunan, birçok yiyeceğin içerisinde bulunan ve tadı güzel olan birçok şeyin temelinde bulunur. Tüketilmek için idealdir. Leziz tadlara sağlıklı bir şekilde ulaşmanın imkanını verir.

  Süt ve Süt Ürünleri Çeşitleri

  Günlük hayatta tüketilen birçok yiyeceğin, tatlının, bisküvi gibi ürünlerin içerisinde de bulunan süt günlük hayatta pek çok çeşitle kişilerin karşısına çıkar. Ayrıca süt çeşitleri de bir hayli fazladır. Günümüzde her insanın belirli rahatsızlık ve alerjilerinden ötürü pek çok ürünü tüketemediğinden bu hususa göre düzenlemeler de mevcut. Bu nedenle farklı farklı çeşitler ile kişilerin tüketimi için bekleyen bu sütler, kullanıldığı alanlarda da harika tatların oluşmasında öncülük oluşturuyor. Genel anlamda hayatımız içerisinde yer alan ve yapı maddeleri içerisinde içeceğinden tatlısına, kurabiye gibi pek çok ürüne kadar süt ürünleri hayatımızdadır. Süt ve süt ürünleri çeşitleri şöyledir;

  Kaşar Peyniri

  Herkes tarafından büyük keyifle tüketilen kaşar peynirleri kahvaltıların vazgeçilmezidir. Üstelik pek çok yemeğe, salataya da konarak hoş bir lezzet katar. Genel itibariyle pek çok farklı modeli olsa da süt ürünleri kategorisinde, birçok alanda kullanılan lezzet abidesi olan bu üründen tercih edebilirsiniz. 

  Beyaz Peynir

  Tamamıyla süt ürünü olan bu yiyecek yine kahvaltılarımızı süsleyen yegane ürünler arasında yer alır. Kendi içerisinde süzme ve bölge aynı zamanda yöresel açıdan da çeşitleri ile damak zevkine göre son derece çeşitlilik oluşturuyor. Ayrıca sağlıklı olmasından dolayı, leziz kahvaltıları sağlıklı bir öğüne dönüştürme konusunda da son derece tercih edilebilir bir hal alıyor. 

  Çikolatalı Süt

  Çocukların hatta gençlerin dahi oldukça sık tükettiği bu ürün grubu içerisinde barındırdığı lezzeti ile damaklarda unutulmaz bir tat bırakıyor. Aroması ve içerisindeki maddeleri ile sağlıklı ve bir o kadar leziz bir lezzeti kişilere sunuyor.

  Pastörize Süt

  Günlük yaşantımız içerisinde de oldukça popüler olan süt en uygun hali ile kişilere vitamin sağlarken yumuşak içim ile her öğün tüketilebilme imkanını verir. Pastörize süt, bakterilerden arındırılmış son derece uygun ve tüketilebilir bir üründür. Bu nedenle kişiler tercihini ilk olarak bu ürünlerden yana kullanmaktadır. Bakterisiz ve daha sağlıklı oluşundan ötürü rahatlıkla tercih edebilirsiniz. 

  Yoğurt

  Süt ürünleri en uygun haliyle kişilerin hayatlarında yer alıyor. Yoğurt da onlardan biri. Sağlıklı olmasından ziyade pek çok yiyeceğin yapımında, sosunda kullanılır. Girdiği her yiyeceğe, bulunduğu her ortama lezzet ve farklı bir tat katar. Farklı çeşitleri ile de bu lezzet çeşitlenir böylelikle damak zevkini zenginleştirmek isteyen insanlar bu ürünleri de rahatlıkla tercih edebilir.

  Krem Peynir

  Kahvaltıların vazgeçilmezleri arasında yer alan bu ürün, çocukların keyifle tükettikleri oldukça leziz olması ile beraber son derece de sağlıklı olan krem peynirler, yumuşak ve hafif olmaları ile damakta da güzel lezzet izlenimi bırakır. 

  Yağlı Süt

  Normal sütteki yağ oranının biraz daha fazla olduğu sütlerdir. Çeşitli yiyeceklerde ve tatlı kurabiye, bisküvi gibi yiyeceklerin yapımında  bulunur. Bu nedenle bu iş için kolaylıkla tüketilebilir.

  Süt kreması 

  Tatlıların ve bisküvi gibi ürünlerin yapımında kullanılan süt kreması görsel açıdan da yiyeceklere güzellik katarken lezzet konusunda başarılı sonuçların oluşmasına etki eder.

  Sütlü Tatlılar

  Süt ürünleri kapsamında herkes tarafından sevilen ve tüketilen bir ürün çeşidi de tatlılardır. Pek çok tatlının yapı malzemesi süttür. Sütlaç buna örnek olarak gösterilebilir. Bunun gibi daha da fazla örnekler bulunuyor, ancak sütlü tatlılar da lezzet olarak son derece tercih edilebilir bir konumda yer alıyor.

  Süt ve Süt Ürünleri Fiyatları

  Günlük hayatımızda çok sık kullanılan süt ve süt ürünleri herkesçe oldukça fazla bir şekilde tüketilir. Süt ürünleri fiyatları belirlenirken ürünün miktarı ve gramajı ücretin artmasına neden olabilir. Bununla beraber süt ürünün içerisindeki diğer malzemeler de fiyatın artmasına neden olur. Ayrıca Süt fiyatları ise sütün çeşitliliğine göre değişim gösterir. Tam yağlı olması, pastörize veyahut çilekli, çikolatalı gibi aromalı olması bu fiyatların artmasına son derece etki eder.  Ancak gramaja göre her bütçe yapısına süt ve süt ürünlerine ulaşmak mümkün bir hale gelir. Cimri.com sitesinden ürün fiyatlarını takip edebilmek son derece mümkündür. Ayrıca tasarruf ettirir.

  Süt ve Süt Ürünleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Neredeyse kişilerin günlük hayatta tükettiği her yiyeceğin, tatlının, bisküvi gibi ürünün içinde bulunan süt ve süt ürünleri, tüketilirken dikkat gerektiren pek çok faktör bulunmakta. Bu gibi hususlara dikkat edilmediği takdirde çeşitli mide rahatsızlığı ve zehirlenmeler yaşanmakta. Bu nedenle alınan ürünün son tüketim tarihine bakmak büyük önem taşır. Süt ürünleri çeşitleri oldukça fazladır. Bu nedenle kullanım alanına göre bir süt çeşidi seçmek önemlidir. Bisküvi gibi tatlı gibi yiyeceklerde yağlı süt kullanımı lezzeti son derece arttırır. Süt tercihi yapılırken genel olarak pastörize edilmiş süt sağlık açısından da önem içerir. Bu da alınan lezzeti arttırır.

  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2020 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle Play