Lenovo Sunucu Aksesuarları

En Ucuz Lenovo Sunucu Aksesuarları Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
Lenovo
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

Dell ve HP marka sunucu aksesuarlarını en uygun fiyatlarla cimri.com sitesinde bulabilir, ürünleri inceleyerek fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Cimri.com, aradığınız ürünün satışını yapan online mağazaları sizin için gezerek, en ucuz ürünü bulmanıza yardımcı olur.

Sunucu nedir? Ne işe yarar?

Sunucu, diğer adı ile server olarak da bilinir. Sunucu üzerindeki kaynaklar, diğer kullanıcılar tarafından da erişilebilir şekildedir. Paylaşımlı barındırma sunucularında, bir sunucu üzerinde çok sayıda alan barındırılabilir. Bilgisayar üzerinde çalışırken ve verileri depolarken sunuculara ihtiyaç duyarız. Bilgilerin belirli bir merkezde toplanıp, diğer kanallara tek bir merkezden dağılmasını sağlama işini sunucu yapar. Sunucu bilgisayar, sürekli çalışır vaziyettedir. Günümüzde hem bilginin güvenli şekilde saklanabilmesi hem de bilgisayar sistemlerinin sorunsuz şekilde çalışması için sunucuların verimli şekilde çalışması son derece önemlidir. Sunucular, performans, ölçeklenebilirlik ve güvenilirlik açısından farklı biçimlerde avantajlar sunarlar. Performans odaklı sunucular, daha fazla bellek barındırabilir, çoklu kullanıcıya hizmet sağlayabilirler. Güvenilirlik odaklı sunucular, yedekli çalışabilirlik konusunda iyi performans gösterirler. Herhangi bir arıza durumunda sorunsuz çalışabilme özelliğine sahiptirler. Küçük işletmelerde kullanılan sunucular, mesai bitiminde kapatıldıklarından dolayı, bu sunucular için önemli olan nokta bilgi bütünlüğünün sağlanabilmesidir. Farklı ihtiyaçlar için farklı özellikte sunucular kullanılabilmektedir.

Sunucu aksesuarları nelerdir?

Interface kart, sunucu sas kablosu, controller ve ağ bağlantı kartı gibi sunucular için kullanılan aksesuarlar vardır. Ağ arabirim kartları, ( Network Interface Card ) ağ ile bilgisayar arasındaki bağlantının sağlanmasında kullanılır ve ağ performansını doğrudan etkilerler. Bu kartlar, bilgisayarın bir parçası olabileceği gibi, sonradan eklenen versiyonları da vardır. Kullanılan bilgisayarın hızlı olması için bu kartın performansının iyi derecede olması önemlidir. Ethernet kartları ve kablosuz ağ arabirim adaptörleri, en sık kullanılan network kartlarıdır. Wireless adaptörleri ise taşınabilir cihazlarda bulunur. Sunucunuz için ihtiyacınız olan en ucuz sunucu aksesuarlarını, cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.

Sunucu aksesuarlarının fiyatları ne kadardır?

Bu ürünlerin fiyatları, aksesuarın markasına ve özelliklerine göre değişkenlik gösterir. En uygun fiyatlı sunucu aksesuarlarını, cimri.com sitesinde, bileşenler kategorisi altında yer alan, sunucu aksesuarları sekmesini tıklayarak görüntüleyebilir, ürünleri karşılaştırabilirsiniz.