Ofislerin tamamlayıcı öğelerinden biri, özellikle iş adamları için olmazsa olmaz; masa üstü setlerdir. İşlevsel yapısı itibariyle günlük kullanımda vazgeçilmez bir yardımcıdır. Cimri’de Gıpta, Bigpoint, Tabac gibi markaların sümen takımı modellerine ulaşabilir ve en ucuz fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Sümen Takımı Nedir?

Sümen kelimesi Fransızca kökenlidir. Deri veya suni deriden üretilmiş, ofis ve büro masalarında kullanılmak üzere tasarlanmış, üzerinde evrak imzalamaya ve arasında evrak saklamaya yarayan bir masa üstü aksesuarıdır. Sümen takımı ise; sümen ile uyumlu olacak şekilde tasarlanmış, takvimlik, kalemlik, kalem standı, bardakaltlığı, not kâğıdı kutusu, zarf açacağı, fihrist, kartvizitlik gibi aksesuarlar bütünüdür. Kimi zaman bu setin içerisinde isimlik, masa saati, fotoğraf çerçevesi, evrak rafı gibi sümen takımı parçaları da bulunabilir.

Sümen Takımı Nerede Kullanılır?

Bütün ofis ve bürolarda birçok parçadan oluşan sümen takımı çeşitleri, masa üstünü daha düzenli bir hale getirmek için kullanılır. En çok iş adamları tarafından tercih edilir. Aynı zamanda, iş kadını, doktor, avukat, esnaf, tüccar, sekreter, müdür, yönetici, resmi kurum çalışanları tarafından da severek kullanılır.

Genelde dayanıklı mukavva ve sağlam deriden imal edilen sümen masa takımını, yıllarca deforme olmadan kullanabilirsiniz. Kendine has orijinal kutusu ile sevdiklerinize hediye edebileceğiniz lüks sümen takımı hoş bir hediye seçeneği olacaktır. Ahşap veya krom kaplı aparatlar ile daha modern tarzda üretilmiş sümen setlerinden de tercih edebilirsiniz. Genelde, siyah, kahverengi, gri, lacivert, bordo gibi koyu renklerde üretilse de beyaz, kırmızı gibi farklı renklerde de üretimi yapılmaktadır. Sümen seti alırken, kullanılacak büronun renk uyumuna dikkat edilerek yapılacak bir seçim, ofisin havasını tamamlayacaktır. Açık renkte dekore edilmiş bir ofis için, koyu renklerde bir sümen seti yerinde bir tercih olacaktır. Koyu renkte dekore edilmiş bir büro içinse açık tonlardaki sümen seti seçebilirsiniz.

Bir statü sembolü olan masa seti, hem masanın düzen içinde gözükmesinde hem de önemli evrakların korunmasında büyük rol oynar. Özellikle erkekler için güzel bir hediye alternatifi olacaktır. Cimri vasıtasıyla alacağınız sümen setine karar verebilir ve birçok sitede sunulan hediye paketi hizmetinden yararlanabilirsiniz.