Kreşteki, anaokulundaki veya ilkokuldaki çocuğunuz nereden ya da hangi bardaktan su içiyor kaygısı taşımamanın en kolay yolu; suluktan geçer. Suluklar, renk renk ve cıvıl cıvıl yapılarıyla çocuklarının en sevdiği eşyalardan olacaktır. Bu işlevsel eşyalar birçok farklı malzemeden üretilmesi, kapak ve pipet gibi özellikleriyle her ihtiyaca hitap eder. Çocuğu için her zaman en iyisini isteyen ebeveynler, seçimlerini en kaliteli ve sağlıklı suluk modellerinden yana yaparlar. Siz de Penguen, Winx Club, Yaygan, Munchkin gibi markalara ait en kaliteli suluk çeşitlerini, en ucuz alışverişin adresi Cimri.com’da bulabilirsiniz!

Suluk Nedir?

Okullarda, kreşlerde eğitim gören ya da dışarıya geziye çıkan çocuklar için sağlıklı ve temiz su ihtiyacını karşılama amacıyla, farklı malzemelerden üretilen su taşıma kaplarının genel adıdır. Bir diğer ismi; mataradır. Sağlıklı, yetişkin bireylerin günde 8 bardak su içmesi gerektiği gibi gelişme çağındaki çocukların da su tüketimini düzenli olarak yapmaları gerekir. Çocuklara düzenli su içme alışkanlığı kazandırmanın en kolay yolu; suluktur. Bir çocuğun kolayca açabileceği kapaklara sahip olan suluklar, ihtiyaç anında kolay kullanımıyla pratiktir.

Suluk Çeşitleri Nelerdir?

Çocukların temiz su içmelerine ve yanlarında taşımalarına imkân veren suluk modelleri birçok farklı malzemeden üretilmektedir. Cam mataralar dayanıklı ve şık yapılarıyla camın sağlığını çocuklara taşımaktadır. Matara çeşitleri içinde en yoğun karşımıza çıkan plastik suluk modeli; hafif ve kolay taşınabilirliği ile en gözde çeşitlerdendir. Kapak içerisindeki pipetle oldukça kullanışlı modellerden olan pipetli suluk çeşitleri, çocukların kolay kullanımı için tasarlanmıştır. Üzerinde popüler kahramanların resimlerinin bulunduğu baskılı suluk çeşitleri, çocukların hayranlığını kazanmıştır. Çelik suluklar ısıyı muhafaza eder. Bu modeller sağlam ve şık yapılarıyla yaşı biraz büyük çocuklara hitap etmektedir. Koku yapmayan ve temizliği belirli aralıklarla yapıldığında rahatçı kullanılan kokusuz suluklar, çocuklarınıza güvenle hediye edebileceğiniz ürünlerdir. Taşıma kolaylığı olması açısından ayarlanabilen askısı ile çocuğunuzun rahatça taşıyacağı suluklar, istendiğinde meyve suyu çeşitleri ile de kullanılabilir. Vitamine ihtiyacı olan çocuklarınızın doğal meyve sularını taze olarak içmesine de imkân sağlayan suluk, işlevsel yapısıyla bir annenin en büyük yardımcılarındandır.