• Su sebilleri, sıcak ya da soğuk suyu damacanalar sayesinde üreten beyaz eşya makineleridir. Çoğunlukla ofislerde gördüğümüz, günümüzde ise evlerde de hüküm sürmeye başlayan su sebilleri pratik kullanımı ile de öne çıkmaktadır. Su sebillerinin tercih edilmeye başlaması ile pek çok modelin ortaya çıkmasına da neden olmuştur. Cimri.com’da siz de evinize ya da ofisinize en uygun su sebillerine, en ucuz fiyat seçenekleri ile ulaşabilirsiniz.

  • Su Sebili Nasıl Kullanılır?

    Su sebilleri ilk kullanımdan önce mutlaka iki saat bekletilmelidir. Bekleme sırasında su sebilinin haznesi açılarak nemli bir bez yardımıyla tozlardan arındırılmalıdır. Su sebilinin üstüne su damacanasını dikkatli bir şekilde yerleştirmelisiniz. Su sebillerinin modellerine göre değişiklik gösteren su damacanalarını yerleştirme şekilleri, tercih ettiğiniz su sebilinin kullanım kılavuzlarında detaylı bir şekilde yer almaktadır. Su damacanasını da yerleştirdikten sonra su sebilinin fişini prize takabilir ve su anahtarlarını açabilirsiniz. Sebilin ilk kullanımında, her iki çeşmeden de bir miktar suyun akıtılması, varsa çeşmelere giden borulardaki artıkların da temizlenmesini sağlayacaktır. Su sebillerinin de, suyun mikrop üremesi için elverişli bir ortamı olduğundan dolayı, belirli aralıklarla temizliklerinin yapılmasına dikkat edilmelidir.

  • Su Sebili Nasıl Temizlenir?

    Su sebilinizi evde de kolayca temizleyebilirsiniz. Yetkili servisin yapacağı temizlik her ne kadar detaylandırılmış bir temizlik olsa da, evde de düzenli aralıklarla yapacağınız temizlik, su sebilinizin temiz olmasını ve mikroplardan arınmasını sağlayacaktır. Evde yapacağınız temizliğin daha efektif olması için üzüm sirkesi kullanabilirsiniz. Damacananın üçte ikisini su ile doldurduktan sonra geri kalanını da üzüm sirkesi ile doldurdun. Su sebilinde damacana yokken, musluklarını açarak içinde kalan suyu boşaltmasını sağlayın ve hazırladığınız damacanayı su sebiline yerleştirin. Su sebilini açarak hazırladığınız sirkeli suyun, sebilin haznelerine dolmasını sağlayın. Su sebilinizi bu şekilde yaklaşık 4 saat boyunca, belirli aralıklarla karışımın sebilinizin içerisinden geçmesini sağlamalısınız. Bu işlemleri tamamladıktan sonra iki kere temiz su ile devridaim ettirerek, sirkeli suyun etkisini ortadan kaldırabilir ve su sebiliniz temizlenmiş bir şekilde yeniden kullanıma hazır hale gelmiş olacaktır.

    Siz de, evinize ya da ofisinize en uygun su sebilinizin çeşidine karar verdikten sonra, Goldmaster, Arçelik, Beko, Bosch ve Simfer gibi markaların birbirinden farklı su sebili modellerine en ucuz şekilde sahip olabilirsiniz!