Ülkemizde içme suları neredeyse bütün bölgelerde kireçli bir yapıya sahiptir. Değişen doğa dengesi yüzünden toprağa ve suya karışan birçok zararlı madde, içilebilir suları da kirletmektedir. Maalesef yolculuğu boyunca su; içine birçok zararlı ve yabancı maddeyi de alarak bize ulaşır. En temel ihtiyaç ve gıda maddesi olan suyu, günümüzde musluklarımıza takılı bir arıtma sistemi olmadan içmek mümkün değildir. Size temiz ve sağlıklı bir su için fırsat sunan en iyi su arıtma cihazı modellerini Cimri’den BMB, Blyss, Arçelik, Hayzek markalarının farkıyla bulabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Ne İşe Yarar?

Çok güçlü bir arıtma yöntemi olan kaynatmada bile zararlı mineral ve bakteriler tam olarak yok olmaz. Yararlı mineraller de kaynatma esnasında yok olduğundan, faydalı bir su arıtım yolu değildir. Su arıtma cihazı; musluk suyunun içindeki yararlı mineralleri koruyan, zararlı maddeleri ayrıştırarak bize temiz ve sağlıklı bir içme suyu sağlayan filtredir.

Su Arıtma Cihazları Çeşitleri Nelerdir?

Ters osmoz su arıtma cihazı; çeşme suyunu 10-15 bar basınç kullanarak filtre eden arıtma cihazı tipidir. %95-99 oranında faydalı minerallere geçiş imkânı vererek sağlıklı ve lezzetli temiz su oluşturur. Özellikle membranları ve membran filtreleri, vana ile borularının yapısına göre tercih edilmelidir.

Tezgâh altı su arıtma cihazı; evye altında sabit şekilde musluk bağlantısı ile kullanılan modellerdir. Dar mutfak sahiplerinin tercihidir.

Kurumsal tipte su arıtma cihazları, tezgâh üstü su arıtma cihazları, sürahi tipi su arıtma cihazları da farklı kesimden kullanıcılara hitap eder.

Su Arıtma Cihazları Nasıl Temizlenir?

Bakım aşaması, su arıtma cihazları için çok önemlidir. Su arıtma cihazları bakımı 6 ayda bir yapılmalıdır. Filtre değişimleri ve su kaçağı olup olmadığının kontrolü itina ile yapılmalıdır. Birçok marka, servis imkânı vererek bu işlemleri sizin için yapmaktadır. Kendiniz değişim ve temizlik yapmak istiyorsanız, cihazın kullanım talimatında belirtilen yönergeleri takip ederek kolayca yapabilirsiniz.

Kaliteli ve uzun ömürlü bir su arıtma cihazı sizi damacana su masrafından kurtarır ve büyük maddi kazanç sağlamanıza olanak verir. Su arıtma cihazı gerekli mi sorusu böylece yanıtlanmış olur. Cimri’de bulunan birçok model arasından seçiminizi yaparak, ev ekonominize katkıda bulunabilirsiniz.