Farklı türlerde dizayn edilen stor perde modelleri, ev dekorasyonunun tamamlayıcı parçaları arasında yer alıyor. Bu perde türü şık bir görünüm ile pratik kullanım özelliklerini bir araya getiriyor. Eğer eviniz için güzel bir stor perde almak istiyorsanız, Cimri.com’da yüzlerce modeli sizin için bir araya getirdik. Siz de Taç, Brillant, Gravel, Comforsun gibi markaların en ucuz stor perde çeşitlerine Cimri.com’dan ulaşabilirsiniz.

Stor Perde Nasıl Takılır?

Stor perde, oldukça pratik bir ev dekorasyon ürünüdür. Temizlik açısından dönemsel olarak yerinden çıkarılması ve geri takılması gerekir. Sahip olduğu mekanizma dolayısıyla stor perde takılışı zor gibi görünebilir, oysaki takılıp çıkarılması son derece kolaydır. Montaj yapılacak yerde korniş olması bu işi daha da kolaylaştırır. Stor perdenin korniş üzerinde sabit durması için yapılmış olan aparatlar kornişe vida yolu ile sabitlenmelidir. Ardından stor perde eşit hiza ile tırnaklı aparatlara geçirilmelidir. Bu işlem yaklaşık 10 dakikanızı alacaktır.

Stor Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Stor güneşlik ve perde çeşitlerinin temizlenmesi için öncelikle yerinden çıkarılması gerekir. Burada stor perdeyi takarken izlenen adımların son aşamasından başlayarak ilk aşamasına doğru gidilmesi gereklidir. Stor perde aparatları perdeden çıkarılmalı ve ardından perde kornişten çıkarılmalıdır. Temizleme işlemi için beyaz sabun ve sünger yeterlidir. Perdenizi tamamen açmalı, ve bol köpüklü ılık su ile temizlemeli, sonrasında da aynı işlemi arka yüzü için de yapmalısınız. Kuru ve yumuşak bir havluyla kuruttuktan sonra perdenin tamamen kurumasını beklemelisiniz. Tamamen kuruduktan sonra perdenizi yeniden takabilirsiniz.

Stor Perde Modelleri Nelerdir?

Stor perdelerin çok sayıda farklı tasarımı vardır. Bu perde çeşitleri sade ve düz renkli olabileceği gibi canlı renklerle bve çeşitli desenlerle de tasarlanabiliyor. Dekoratif desenler ve asimetrik çizgiler son dönemlerde en çok tercih edilen stor perde modellerinin arasında yer alıyor. Güneş geçiren stor perdeler ise içeriye yansıttığı güneş ışığı nedeniyle tercih ediliyor.

Stor Perde Fiyatları Hangi Aralıktadır?

Cimri’de sizin için bir araya getirdiğimiz stor perdelerin fiyatları 15-580 TL arasında değişiklik gösteriyor. Cimri.com’da ürün karşılaştırma yaparak ihtiyacınız olan perde modelini rahatlıkla bulabilir ve en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.