Kitap Sözcükler - Konuşma Kılavuzları

En Ucuz Kitap Sözcükler - Konuşma Kılavuzları Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Markalar
Marka
Kitap
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

Yabancı dil öğrenme konusunda en çok ihtiyaç duyulan kaynaklardan biri de konuşma kılavuzlarıdır. Öğrenilen kelimelerin ve dil bilgisi kurallarının, günlük konuşma dili içerisinde nasıl kullanıldığını gösteren bu kılavuzlar, genellikle başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar 3 ya da 4 seviye halinde hazırlanırlar. Bazı kılavuzlar, her seviye için ayrı bir kitap yayımlarken, bazı kılavuzlar ise tüm seviyeleri tek bir kitap da toplarlar. Kılavuz kitaplardan yararlanan kişiler, yabancı dil öğrenme ve pratik yapma becerilerini daha hızlı geliştirerek, öğrendikleri yabancı dile daha kolay adapte olurlar. Yabancı dili öğrenirken en çok kullanılan ürünlerden biri de sözlüklerdir. Anlamı bilinmeyen kelimeye bakılarak kolayca öğrenilebilir, hatta kelimelerin farklı kullanım şekilleri de birçok sözlükte gösterilir. Aradığınız kelime, farklı cümleler içinde farklı anlamlar ifade ediyor mu? Bir deyim olarak kullanıldığında anlamı değişiyor mu? Tümü görülebilir.

Yabancı dil konuşma becerileri nasıl geliştirilir?

Yabancı dil öğrenirken dinleme, yazma, okuma ve konuşma konulu çalışmalar yapılır. Dinleme becerileri, dinlenilenleri hızlı bir şekilde anlama ve cevap verebilme konusuna odaklanırken, okuma becerisi, hızlı şekilde okuyup anlama, yorum ve çıkarım yapabilme becerisine odaklanır. Dinleme, okuma ve konuşma becerileri eş zamanlı olarak geliştirildiğinde, yabancı dil öğrenilmiş olur. Temel dil bilgisi kuralları çerçevesinde yazı yazmak, okunulan metni anlamak, diyalog kurabilmek bir dilin öğrenilmeye başlandığını gösterir. Sadece yazılı şekilde yapılan yabancı dil eğitimleri bu noktada çok sınırlı kalmaktadır. Bu nedenle, konuşma becerilerinin geliştirilmesi için konuşma kılavuzları hazırlanmıştır. Kişi, öğrendiği kelime ve fiillerin günlük konuşma esnasında nasıl ve nerede kullanıldığını bu kılavuzlar sayesinde kolaylıkla öğrenebilir. Hatta yurt dışı seyahatleri sırasında yanında bulundurarak, pratik yapmak için kullanabilir. Konulma konusunda sözlükler de çok yardımcı olur. Bilmediğiniz kelimenin anlamına sözlükten bakarak, kelimenin varsa farklı kullanım biçimlerini görebilir, cümle içinde kullanabilir, unutmamak için not alabilirsiniz. En uygun fiyatlı konuşma kılavuzları ve sözlükleri Cimri'de bulabilir, ürünleri listeleyerek fiyatları karşılaştırabilirsiniz.

En ucuz sözlük ve konuşma kılavuzlarını Cimri.com'da, eğitim-başvuru kategorisi altında yer alan sözlükler-konuma kılavuzları sekmesine tıklayarak inceleyebilirsiniz.