Kadın soket çorap modasındaki gelişmeler sonucu artık çoraplar da tek başına bir giysi olarak değerlendirilmeye başladı. Kadınlar çoğu zaman giyilecek olan kıyafete hangi çorabın uygun olacağı değil, satın almış olduğu çorabına hangi kıyafetin uyacağın düşünüyor. Desenli, renkli, işlemeli yüzlerce çeşit çorap her yıl farklı tasarımlarla kadınların beğenisine sunulup, vitrinlerdeki yerini alıyor. Adidas marka en ucuz soket çorapları Cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.

Soket çorap nasıl kombinlenir?

Bu çoraplar, bileğe kadar olup, isteğe göre kıvrılarak da kullanılabilen çoraplardır. Daha çok spor ayakkabılar ve klasik ayakkabılarla kullanılsa da günümüzde açık bantlı ayakkabılarla kullanımı da yaygındır. Farklı ayakkabılarla yapılabilen soket çorap kombinleri vardır. Örneğin, kısa eteğin altına giyilen, bantlı platform bir ayakkabının içine bu çoraplardan giyilip, bilek kısmı katlanabilir. Topuklu ve bantsız ayakkabı ile giyilip bilek kısmı kıvrılmadan giyilebilir. Naylon, penye, yün gibi çeşitleri vardır. Naylon olanlar, ince kadın çorabı şeklide olup, daha kısa olurlar. Üzerlerinde çeşitli desen ve figürler bulunur. Bu çoraplar hem spor ayakkabı ile hem de klasik ayakkabılarla kullanılabilir. Bu çoraplar, bacakları daha fit gösterirler. Spor yaparken giyilen modeller ise, bilekte birikme yapmadıkları için oldukça kullanışlıdır. Her türlü tayt, eşofman ve spor ayakkabı ile rahatça giyilebilirler. Erkekler ve kadınlar genellikle sporda bu çorapları kullanmayı tercih eder. Bu çoraplar, tekli olarak satılabilecekleri gibi 3’lü, 5’li paketlerde de satılır. Çok kullanıldığından dolayı genellikle paket halinde satın alınır. Hatta renkli ve süslü çorapların 10 ve 12’li paketleri de vardır. Farklı giyinmeyi sevenler, bunları tercih edebilirler. Erkek soket çorapları, erkeklerin en sık kullandığı çorap çeşitlerinden biridir diyebiliriz. Her türlü ayakkabının altına her mevsim giyilebilen bu çoraplar, erkekler için de oldukça farklı çeşit ve modellerde üretiliyor.

Soket çorap fiyatları ne kadardır?

En ucuz kısa çorapları, cimri.com sitesinde, kadın çorap kategorisi altında yer alan soket çorap sekmesine tıklayarak görüntüleyebilir, ürünlerin fiyat ve özelliklerini kolayca karşılaştırabilirsiniz. Cimri.com aradığınız ürünün satışını yapan online alışveriş sitelerini sizin için gezerek en uygun fiyatlı alternatifleri bulmanızı sağlar.