Ev yemeğinin verdiği tadı dışarda hiçbir yemek kolay kolay veremez. Ev yemekleri hem çok sağlıklı hem de çok lezzetlidir. Bu lezzetli yemekleri gün içinde de tüketerek sağlıklı beslenmeyi kim istemez ki? Bu istekleri karşılamak adına üretilmiş ürünlerden birisi, sıvı & yemek termoslarıdır. Bu ürünleri eski usul sefer tasları gibi düşünebilirsiniz fakat sefer tasları gibi içine koyduğunuz yiyecekler çabuk soğumaz aksine uzun süre sıcaklığını korur. Böylelikle sabah hazırladığınız yemekler aynı tazeliğini ve sıcaklığını korurken siz de günün istediğiniz saatinde bu lezzetli yemekleri keyifle tüketebileceksiniz. Üstelik öğle aralarında evden getireceğiniz sağlıklı ve lezzetli yemekleri tüketerek bütçenize de oldukça büyük bir katkı sağlayacağınız kesin!

    Kullanışlı ve kaliteli termos yemek kabı seçeneklerini en uygun fiyat sıralamaları ile Cimri.com ’da bulabilirsiniz!

  • Sıvı & Yemek Termosu Kaç Saat Sıcak Tutar?

    Evde hazırladığınız sağlıklı ve lezzet dolu yemekleri sıcak tutarak ilk tazeliğini ve tadını koruyan termos çeşitlerini yanınızdan eksik etmek istemeyeceksiniz. Bu ürünler ile gün içerisinde yemek hazırlama derdiniz olmadan istediğiniz yerde istediğiniz gibi sıcak yemeklerinizi tüketebileceksiniz. Bu ürünlere sahip olmadan önce herkesin merak ettiği konu ise bu ürünlerin yemeklerinizi kaç saat sıcak tutacağı sorusudur. Sağlığa zararlı hiçbir malzeme kullanılmadan üretilen bu kapların sıcak tutma süresi içerisine konan yiyeceklere ve seçtiğiniz ürünlere göre değişkenlik göstermektedir. Bu süreden ortalama olarak bahsedecek olursak bu ürünler 6-7 saat gibi bir süre içine koyacağınız yiyecekleri soğutmadan muhafaza edebilirler. Yani sabah sıcacık hazırladığınız yiyeceklerinizi öğle arasında hala sıcak bir şekildeyken tüketebilirsiniz.

  • Penguen, Thermos ve Stanley yemek termosu gibi kaliteli markaların, yiyeceklerinizi uzun süre sıcak tutacak kullanışlı ürünlerine en uygun fiyat sıralamaları ile Cimri.com ’dan ulaşabilirsiniz!

  • Sıvı & Yemek Termosu Nasıl Temizlenir?

    En sevdiğiniz sağlıklı ve lezzetli yiyecekleri muhafaza ederek sıcaklığını koruyan bu ürünlerin temizlenmesi oldukça basittir. Bazı modellerin bulaşık makinesinde yıkanma özellikleri bile bulunmaktadır. Bu modelleri gönül rahatlığıyla uygun talimatlarda bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz. Bu özelliği bulunmayan ürünleri ise elinizde yıkamalısınız. Belirli aralıklarla içine karbonat koyarak termosunuzu temizlemeniz de özellikle sıvı termosların daha iyi bir şekilde temizlenmesini sağlayan çok etkili bir yöntemdir. Bu yöntemi uygulamak için dediğimiz gibi karbonat ve sıcak su gerekmektedir. Bir lavabonun içerisine alacağınız ürününüze bir miktar karbonat ekleyerek üzerine sıcak suyu ilave etmeniz yeterli olacaktır. Daha sonrasında sıcak suyun karbonatla tepkimeye girmesi ile köpükler çıkmaya başlayacaktır. Karbonatın çözücü gücü ile kabınızın içerisinde bulunan artıklar çözünmeye başlayacak ve köpüğün rengi değişmeye başlayacaktır. Bu işlem tamamlandıktan sonra kabınızı iyice durulamayı unutmayın. İşte termosunuzu temizlemek bu kadar kolay!