Sıcak İçecekler

Sıcak İçecekler Fiyatları

8101 Ürün gösteriliyor.
Sıcak İçecekler fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Sıcak İçecekler modelleri ve Sıcak İçecekler fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Sıcak İçecekler kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Çay, Kahve, Sıcak Toz İçecek. 8101 adet Sıcak İçecekler fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Sıcak İçecekler

İnsanoğlu için yeme, içme ihtiyacı tıpkı barınma ihtiyacında olduğu gibi en temel ihtiyaçlardan birisidir. Yeme ihtiyacı nasıl ki sadece beslenme yönüyle değil damak lezzeti yönüyle insanlara hitap ediyorsa, içecekler de buna dahildir. İçecekler insan modunu değiştirebilen bir etkiye sahiptir. Bir sıcak içecek  tüketildiğinde verdiği rahatlama ve mutluluk ile biriyle buluşmada hep kendine yer bulmuştur. Sıcaklık derecesi nedeniyle sıcak içecek ismini alsa da tüketenler açısından samimi, sıcak bir dostluk ortamında ilk tercih sıcak içecekler olacaktır.

Sıcak İçecek Çeşitleri

Sıcak içecek çeşitleri kültürden kültüre farklılık gösterir. Hem yaz hem kış aylarında çokça tüketilen bazı sıcak içeceklerin her kültürde yer aldığı görülmektedir. Ülkemizde ve dünyada en çok tüketilen sıcak içeceklerin başında çay gelmektedir. Çay adı ortak olsa da farklı bölgelerde farklı çaylar tüketilir. Bu yönüyle dünya üzerinde birçok çay çeşidi bulunmaktadır. Sadece keyif vermesi nedeniyle değil zayıflama amacıyla da bitkisel çay karışımları tercih edilmektedir. Çayın dışında, tüm dünyada tüketilebilen ancak çeşitleri bölgeden bölgeye değişen diğer bir sıcak içecek türü ise kahvedir. Her kültürün damak lezzetine göre kahveler çeşitlenmiştir. Genel olarak çay, kahve ve diğer tüm sıcak içeceklerin temeli bitkilere dayanmaktadır. 

Çay Çeşitleri

Çay denilince akla ilk gelen ürün siyah çaydır. Ülkemizde özellikle Karadeniz Bölgesi'nde yetişen çay bitkisinin yaprakları kurutularak  elde edilen çay, dünyanın çeşitli bölgelerinde yetişmekte ve yetiştiği bölgeye has farklı bir lezzet sunmaktadır. Örneğin Hindistan'da yetişen bir çayın lezzeti ülkemizdeki çayın lezzetinden oldukça farklıdır. Siyah çayın yanında bitkisel kaynaklı öne çıkan diğer çaylar arasında papatya çayı, rezene çayı, adaçayı, yeşil çay ve ıhlamur çayı gösterilebilir. Sıcak tüketilebilen bu çaylar, tüketildiğinde ferahlık veren aynı zamanda vücuda sağlık açısından olumlu katkı sağlayan faydalı içecek türleridir. Sayılan çay çeşitlerinin yanında çeşitli bitkisel karışımlar ile de çay üretilebilmektedir.

Kahve Çeşitleri

Çay kadar eski bir mazisi olmayan kahve, kahve çekirdeğinin keşfedilmesiyle ünlenmiş ve hayatımızdaki yerini almıştır. İçerdiği kafein sayesinde düşünme ve odaklanma kabiliyetine olumlu katkı sunan aynı zamanda uyuklamamak için de birebir olan kahve, sindirimi kolaylaştırır ve faydalı antioksidanlar içerir. Kahve çekirdeğinin keşfedildiği zamanlardan bugüne kahve çeşitleri artmıştır. Bu çeşitlilik yöreden yöreye değişmektedir. Örneğin Türk kahvesi, ülkemize has bir kahve olup faydaları oldukça fazladır. Türk kahvesine benzerlik gösteren Dibek kahvesi, Menengiç kahvesi farklı ve orjinal tatlar sunmaktadır. 

Sütlü Sıcak İçecekler

Kahve çeşitlerinin süt ile birlikte tüketilmesi ile farklı seçeneklerde sıcak içecek türleri ortaya çıkmıştır. Örneğin sıcak çikolata, kahveden üretilen toz çikolatanın sütle birlikte hazırlanmasıyla ortaya çıkan farklı bir lezzettir. Sunduğu farklı damak tadı ile çay ve kahve seçeneği dışında sıcak içecek alternatifleri mevcuttur. Bu içecek çeşitlerinin daha çok kahve çekirdeğinin işlenmesi ile birlikte ortaya çıktığını görülür. 

Sıcak İçeceklerin Faydaları

Bu içecekler içinizi ısıtırken aynı zamanda vitamin ve mineral katkısı ile bünyenize destek sağlar. Sıcak içeceklerden olan çaylar sadece damak zevki için değil aynı zamanda zayıflama amacıyla tüketilmektedir. Bu içeceklerin faydaları birbirinden farklı olup bazı çay türlerinin çok fazla tüketilmesi önerilmez. Örneğin uzmanların sıcak içecek önerileri arasında yer alan yeşil çay, günde bir ya da iki fincan tüketilmelidir. Fazla tüketilmesi özellikle erkekler açısından zararlıdır. Hamileliğin belli bir döneminde kadınların, düşük tehlikesi nedeniyle bitki çayı tüketmemesi ise diğer bir örnek olarak verilebilir.

Sıcak İçecek Tüketiminde Kullanılan Ürünler

Sıcak içeceklerin tüketiminde içeceğin sıcak kalmasını sağlayan ürünler kullanılmaktadır. Sıcak içeceklerin tüketimi diğer içecek türlerine göre farklılık arz eder. Örneğin fincan, çay bardağı, kupa gibi sıcak içecek bardakları soğuk içeceklerin tüketiminde tercih edilmez. Sıcak içeceklerin sıcaklığını muhafaza edebilmek için kullanılan sıcak içecek termosu ile içeceklerin uzun süre sıcak kalması sağlanarak bir sıcak içecekten alınacak lezzetin uzun süre korunması sağlanır. Özellikle evde hazırlanan kahvelerin ufak termos bardaklara konularak dışarıda tüketildiği, son zamanlarda sıklıkla görülmektedir. Kültürümüze özgü bir içecek olan Türk kahvesinin tüketiminde kullanılan çeşitli fincan takımları, bir sıcak içecek ekipmanı olarak her çeyizde yerini alan klasik ev eşyalarından biridir. 

Sıcak İçecek Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sıcak içecek tercih edilirken eğer satın alınacak ürün ambalajında ise her ne kadar ürün bozulmadan saklanabilir olsa da tazeliğine dikkat edilmelidir. Bazı aktarlarda satılan bitki çayı çeşitlerinde ise bitkiler içerisinde yabani ot olup olmadığına dikkat edilmelidir. Zayıflama amaçlı bitki çayları tercih ediliyorsa bu içeceklerin yan etkisinin olup olmadığına dikkat edilmelidir. Kahve ve kahve çeşitleri tercih edilirken, ürünün taze olması içecekten alınacak lezzeti artıracaktır. Paketli kahve ürünlerinde kalitesini ispatlamış markaların tercih edilmesi müşteri memnuniyetini arttıran önemli bir etkendir.

Sıcak İçecek Fiyatları

İnternette farklı ebatlarda, farklı kilolarda korumalı paketli bir şekilde sıcak içecek ürünlerinin satışı yapılmaktadır. Toplu siparişlere bazı avantajlar sunulmaktadır. Sıcak içecek çeşitlerinin çok fazla olması ve bazı çeşitlerin yöreden yöreye bolluk arz etmesi nedeniyle fiyatlar değişiklik gösterecektir. Ancak paketli ürünlerin tercih edilmesi durumunda benzer çayların farklı markaları arasında fiyatları internet üzerinden yapacağınız alışverişlerde karşılaştırılabilir. Perakende tüketiminin yanı sıra kafelerde sunulan sıcak içecek fiyatları elbette perakende fiyatlardan farklı olacaktır. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2020 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle Play