Deniz kenarın da rahat bir şekilde oturmamızı sağlayan bir nevi koltuk işlevi gören alete şezlong denir. Sıcak kum ve taşa oturmamız için tasarlanmıştır. Farklı model şezlong ürünlerini Cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.

ŞEZLONG NEDİR?

Üzerine uzanabilecek biçimde ayarlanabilen bir koltuk biçimidir. Yazın sahil kenarların da sık sık kullanılır. Plastik ya da tahta gibi malzemelerden üretilir. Model olarak ise katlanabilirdir. Modelin üzeri şerit şerit boşluklardan oluşur. Denize giderken yanımız da mutlaka olması gereken bir üründür. Çünkü denizden çıktığımız gibi havlumuza sarılıp üstüne oturduğumuz zaman kuruma işlemimiz daha çabuk bir şekilde gerçekleşir. Bunun yanında sıcaklığın fazla olmasından kaynaklı kuma ya da taşa uzanmak çok mümkün değildir. Üzerine oturup yemeğinizi yiyebilir, soğuk içeceklerinizi içebilirsiniz. Oldukça sağlam bir mekanizmaya sahiptir. Yastıklı şezlong, havuz şezlongu, katlanabilir şezlong, şişme şezlong gibi modelleri mevcuttur. Bunların arasında olan şişme şezlong en kullanışlı olanlardandır. Çünkü şişirilerek koltuk haline gelir, havası indiğinde çok küçük bir çantaya sığma potansiyeline sahiptir. Diğer modeller için ise bu geçerli değildir. Büyük ve bazı durumlar da taşınması zordur. Şezlong fiyatları kullanılan malzemeye göre değişir. Plastikten yapılanlar daima daha uygun fiyatlı olarak piyasaya sürülür. Koltukların modellerinin hepsinin farklı renkleri mevcuttur. İstediğiniz rengi tercih edebilirsiniz. Bu özelliklere sahip olan şezlong modellerini Cimri. Comu ziyaret ederek bulabilirsiniz. Ayrıca bu kategoride katlanabilir yastık ve gölgelik gibi ürünlerini de görebilirsiniz.

ŞEZLONG KULLANIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Deniz alanların da ve bahçelerde kullanılan bu ürünler çok fazla güneş ışığına mağrur kalmaktadır. Bundan kaynaklı kullandığınız ürünü işiniz bittiğinde serin ve kuru yere götürmelisiniz. Deniz suyu bulaşmış şezlonglar ise ıslak bir bezle silinerek temizlenmelidir. Özellikle tahta şezlonglar suya dayanıklı ürünlerdir fakat deniz suyunun içindeki tuz oranından kaynaklı her kullanımdan sonra temizlenmelidir. Plastik ürünler de ise deformasyon daha az olur. Zevkinize ve tercihinize göre ürünleri en iyi fiyat garantisiyle Cimri. Com da şezlong kategorisinde arayabilirsiniz.