Oto Avm Seyahat Kolçağı

En Ucuz Oto Avm Seyahat Kolçağı Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
Oto Avm
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

Armster2, Modacar, Dreamcar, Otoavm ve Space markalı seyahat kolçaklarını, en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde bulabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Oto seyahat ürünleri kategorisinden seyahat kolçağı sekmesini seçerek ürünleri listeleyebilirsiniz.

Seyahat kolçağının önemi nedir?

Koltuk tarihin en önemli icatlarından birisidir. Yüz yıllardır kullanılmaktadır. Temel olarak oturma ihtiyacımızı karşılar. İlk insanlar sert zeminlere oturmaktaydı. Günümüzde her evde, her ofiste ve her araçta bir koltuk bulunur. Bu nedenle koltuk basit ama çok önemli bir icattır. Koltuk yapımı ve tasarımı geliştikçe görsellik ve konfor daha ön plana çıktı. Koltukta otururken hem rahatlık hem de konfor hissetmek isteriz. Bunun için koltuklarda bazı yardımcı malzemeler kullanılır. Bu malzemeleri en önemlilerinden biri si de koltuk kolçağıdır. Koltuk kolçağı araçlarda da bulunur. Özellikle otobüslerde her koltukta bir kolçak olması önemlidir. Koltuğa oturulduğunda kollar boşlukta kalır ve bu durum rahatsızlık yaratır. Kolları koymak için bir yer ararız. İşte bu noktada koltuk kolçakları yardımcı olur. Kolumuzu kolçağın üzerine koyarız ve daha rahat otururuz. Ayrıca bazı durumlarda kolçaklardan destek alırız. Ayıca özellikle otobüslerde bizi koltuktan düşmekten korumaya yardımcı olurlar. Ayrıca bu kolçaklar uçak ve yolcu gemileri gibi diğer yolcu taşıma araçlarında da kullanılır.

Araç Seyahat Kolçağı Nedir?

Araçlar için üretilen kolçaklara seyahat kolçağı da denir. Seyahat kolçakları uzun süren yolculuklarda çok kullanılır. Uzun süreli yolculuklar çok rahatsız edici ve yorucudur. Sürekli olarak bir koltukta oturmanız ve aynı pozisyonda beklemeniz gerekir. Bu durum yolcu sağlığı ve konforu açısından çok rahatsız edici bir durum yaratır. Uzun süren bu yolculukları daha konforlu hale getirmek için yolcu koltuğuna kolçak eklenmiştir. İlk kolçaklar çok basit ve sabit olarak tasarlanmıştır. Daha sonra açılıp kapatılabilen, yüksekliği ayarlanabilen ve içinde küçük saklama alanlarının olduğu bir alete dönüşmüştür. Özellikle taksi gibi özel araçlarda bu tarz seyahat kolçakları kullanılmaya başlandı. Taksilerde kolçak kullanımı son zamanlarda yaygın olmaya başlanmıştır. Önceleri sadece lüks araçlarda kullanılan bu kolçaklar artık hemen hemen tüm yen modellerde kullanıcının hizmetine sunulmuştur.