Yılın en keyifli dönemleri hiç şüphesiz ki tatil zamanlarıdır. Tatil zamanı yaklaştığında içinizi kaplayan heyecanla yapacağınız hazırlıklar çok keyifli olacaktır. Çeşitli aşamalardan oluşan bu hazırlıkların nihai aşaması ise bavulunuzu hazırlama kısmıdır. Bu aşamayla tatilin yaklaştığı gerçeği ile yüzleşerek sevinciniz ve heyecanınız katlanarak artar. Tabii bu aşamayla beraber belli problemler de karşınıza çıkabilir. Bu problemlerin başı da tatil için yapılan alışverişin ve alınan eşyaların seyahat çantasına sığmamasıdır. Ne kadar büyük bavul olursa olsun her zaman daha büyüğüne ihtiyaç duyulur. Oysa ki elinizdeki bavulu doğru bir şekilde düzenleyerek güzel bir tatil için gereken her şeyi içine sığdırabilirsiniz.

 • Seyahat Çantası Nasıl Hazırlanır?

  Tatil hazırlıkları genel olarak oldukça keyiflidir. Özellikle alışveriş kısmı insanı mutlu eden ve keyiflendiren aşamalardan biridir. Fakat son adım olarak diğerleri kadar keyifli olmayan bir aşama vardır ki o da valiz hazırlama aşamasıdır. Bu aşamada bilinçli bir şekilde eşyalarınızı çantanıza yerleştirerek bavulunuzun hacmini en doğru şekilde kullanmanız önemlidir. Bunun için de belli birkaç taktiği uygulamanız gerekmektedir. Bu taktikler;

  · Öncelikle tatile çıkarken elbette yanınıza çok kıyafet almak isteyebilirsiniz fakat bu konuyu planlayarak yaparsanız hem gereksiz kıyafet almanızı engelleyebilir hem de birbirine uyumlu parçalar götürdüğünüz için yanınıza alakasız şeyler almamış olursunuz.

  · Bavulunuzda eşyalarınızın çok yer kaplamasını istemiyorsanız gömlek ya da tişörtlerinizi fazla katlamadan bavulunuzun zeminine sererek daha az yer kaplamasını sağlayabilirsiniz.

  · Birden fazla olan eşyalarınızı (iç çamaşırı, tişört gibi) üst üste nizami bir şekilde koyarak rulo haline getirip bir poşet ya da başka bir tişörte sarıp rulo halinde çantanıza koymanız oldukça geniş bir alan tasarrufu sağlar.

  · İki çift ayakkabı ve bir çift terlikten fazlasını almamalısınız. Bu nedenle ayakkabı ya da terlik seçimlerinizi iyi yapmanız önemlidir. Çoraplarınızı ayakkabılarınızın içerisine koyun ve ayakkabılarınızı poşetlere koyarak öyle bavulunuza yerleştirin.

  · Kırılacak eşyalarınızı bavulunuzun ortasına yerleştirerek etrafına kıyafetlerinizi yerleştirirseniz eşyalarınızın kırılma olasılığını en aza indirmiş olursunuz.

  · Havlular çantanızın en çok yer kaplayacak eşyalarından biridir. Bu nedenle bu çok hacimli eşyaları çantanızın en altına ya da en üstüne sererek götürmeniz gereklidir.

  · Kozmetik ürünlerinizi büyük ambalajlarında muhafaza etmek yerine küçük seyahat boyutlarını edinebilir ya da elinizde bulunan küçük kutuları değerlendirerek kozmetik ürünlerinizi onların içerisine koyup öyle yanınıza alabilirsiniz.

  · Kozmetik ürünlerinizi muhafaza edeceğiniz kutuların ağızlarını seyahat öncesi iyice kontrol etmeli ve kitli poşetlerin içerisine koymanız önemlidir.

  Yukarıda bahsedilen konulara dikkat ederek Cimri.com ’un size sunduğu kaliteli ve geniş hacimli seyahat çantalarına hemen sahip olabilir ve bu ürünlerin hacmini en verimli şekilde kullanarak tatilde ihtiyacınız olan her eşyaya hemen ulaşabilirsiniz.

 • Kabin Boy Seyahat Çantası Ölçüleri Nelerdir?

  Neredeyse her havayolunun kendi belirlediği kabin boy valiz ölçüleri vardır. Genel ölçü olarak yaklaşık 55 x 40 x 20 cm ölçü ve 8 kg ağırlık genel kabin boy valiz ölçüleri olarak karşımıza çıkmaktadır.