S-Link, Flaxes, Codegen, Digitus ve Dark marka seri paralel kabloları, en uygun fiyatlarla cimri.com sitesinde bulabilir, ürünleri hızlıca karşılaştırabilirsiniz. Cimri.com, aradığınız ürünün satışını yapan sanal mağazaları sizin için gezerek en ucuz alternatifleri bulmanıza yardımcı olur. Seri ve paralel kablolar, genellikle bilgisayarların yazıcı gibi diğer donanımlara bağlanmasında kullanılır. Paralel kablolarla genellikle 8 bitlilk verinin aynı anda iletilmesi sağlanır. Dijital kamera ve hafıza kartı gibi dijital ürünlere veri transferinde kullanılan üniversal seri kablolar da vardır.

Yazıcı bilgisayara nasıl bağlanır?

Yazıcıyı bilgisayara bağlamak için öncelikle elektrik bağlantısının yapılması gerekir. Yazıcı ile birlikte verilen adaptör prize takılır. Yazıcı kablosunun bir ucu adaptöre diğer ucu ise yazıcıya bağlanır. Böylece ilk adım tamamlanmış olur. İkinci aşamada mürekkep kartuşları yerleştirilme işlemi yapılır. Yazıcı çalıştırılıp kapağı açıldığında çıkan kartuş yuvalarına renkli ve siyah kartuşlar yerleştirilir. Daha sonra yazıcı ve bilgisayar kapatılır ve yazının bilgisayara bağlanması aşamasına geçilir. Paralel kablonun bir ucu yazıcıya diğer ucu ise bilgisayara takılır. Üzerinde bulunan vidalarla sabitlenir. Bilgisayarda takılacak olan yerin adı genellikle LPT olarak ifade edilir. Bazı kabloların ucunda sabitleyici bulunmaz. Bu işlem de bittikten sonra sıra sürücülerin yüklenmesine gelir. Bilgisayar açılır yazıcı açılır ve sürücüler yüklenerek kullanıma hazır hale getirilir. Yazıcılarınızı bağlamak için kullanabileceğiniz, en ucuz LPT port paralel yazıcı kablosunu cimri.com sitesinde bulabilirsiniz. Ucunda sabitleyici vidaların olmadığı sistemlerde genellikle usb girişi bulunur. Bu durumda, usb paralel yazıcı kablosu kullanmanız gerekebilir. Printerınızı bilgisayara bağlamak için kullanabileceğiniz, en ucuz usb paralel yazıcı kablosunu cimri.com sitesinde bulabilirsiniz. Yazıcıyı bilgisayara bağlamadan önce ürün içerisindeki kullanma talimatlarının dikkatlice okunup, belirtilen talimatların doğru şekilde uygulanması gerekir. Bazı farklı modeldeki ürünler için farklı talimatlar bulunabilir.

Seri paralel kabloların fiyatları ne kadardır?

En uygun fiyatlı seri paralel kabloları, cimri.com sitesinde, kablo ve adaptör kategorisi altında yer alan seri & paralel kablo sekmesine tıklayarak görüntüleyebilir, ürünleri listeleyerek fiyatları hızlıca karşılaştırabilirsiniz. Cimri.com hem zamandan hem de maliyetten kazanmanıza yardımcı olan bir ürün karşılaştırma sitesidir.