Çamaşır, oyuncak, havlu, makyaj malzemeleri gibi eşyaları derli toplu tutmak için çeşitli büyüklüklerde sepetler kullanılır. Aynı zamanda mutfakta meyve, sebze, ekmek gibi birçok yiyecek için kullanışlı olan bu küçük eşyalar, hanımların en büyük yardımcılarındandır. Siz de evinizi düzenli tutmak için farklı sepet çeşitlerini en ucuz alışverişin adresi Cimri.com’da bulabilirsiniz. Cimri’de fiyat karşılaştırması yaparak Tekno-Tel, Blooma, Kis, iHouse gibi markalara ait birbirinden kaliteli ve uygun fiyatlı sepetlere sahip olabilirsiniz.

Sepet Nedir?

Plastik, metal veya hasır malzemelerden, farklı boyutlarda ve özelliklerde, içerisine bir şey konması amacıyla üretilmiş ev eşyalarıdır. Evlerde en çok kullanılan yardımcı eşyalardandır. Sepet çeşitleri; mutfakta, banyoda ve çocuk odasında birçok eşyayı düzenli ve temiz tutmaya yardımcı olur. Tek halde satılabildiği gibi ikili veya üçlü setler halinde de bulunmaktadır. Birçok kattan oluşan raflı sepetler ise küçük boyutu ve işlevsel olmasıyla evlerin mutfaklarında ve banyolarında yerlerini almışlardır. Özellikle tekerleklere sahip olan modeller, kolay hareket ettirilebilmesi ile tercih sebebidir.

Sepet Ne İşe Yarar?

Firmalar ürettikleri sepet modelleri ile kişilere işlevsel kullanım sunmayı hedeflerler. Örneğin; klasik dikdörtgen plastik sepet; çocuk odasında oyuncak sepeti olarak kullanılabilir. Aynı zamanda çamaşır sepeti olarak veya ütülenecek kıyafetler için de kullanılabilir. Metal sepet; küçük boyda ise mutfakta meyve sepeti veya ekmek sepeti olarak değerlendirilebilir. Askılı duvar modelleri; içerisine çiçek aranjmanları yapıldığında şık bir çiçek sepetine dönüşecektir. Raflı sepetler; banyoda içerisine şampuan, sabun gibi eşyalara koymaya yardımcı iken, mutfakta meyve veya patates-soğan gibi sebzeleri koymak için idealdir. Birkaç parçadan oluşan sepet setleri; makyaj malzemeleri için veya çekmece içi düzenlemeler için oldukça kullanışlıdır.

Son zamanlarda hanımlar, havlu veya tuvalet kâğıdı gibi ürünleri şık bir sepet içerisine yerleştirip banyoyu daha düzenli tutabiliyorlar. Dolap içi düzenlemesinde de kullanışlı olan sepetler; her evin küçük işlevsel yardımcılarındandır. Aynı zamanda sepet hediye için oldukça kullanışlı bir eşyadır. Birkaç parçadan oluşan hediyeleriniz var ise, şık bir sepet içerisine harika bir aranjman yapabilirsiniz. Özellikle hasır sepetler hediyelik olma açısından büyük görsellik taşımaktadırlar.