Ofislerden, işletmelere, öğrencilerden, evlere kadar hemen her yerde kendine yer edinmiş küçük ve çok işlevsel bir üründür selobant. Siz de selobant çeşitlerine Cimri’deki en ucuz fiyatlarla ve Mas, Panfix, Avansas, Adel gibi markaların farkıyla ulaşabilirsiniz.

Selobant Nedir?

Yapıştırma işlemlerinde kullanılan, ince ve saydam bir yapısı olan, bir yüzünde yapışkan madde bulunan bant çeşididir. Yanlışlıkla yırtılan bir evrak ya da kâğıdı birleştirmede kullanılır. Ofiste not yapıştırmak için, yırtılan bir parayı birleştirmek için, dosya kâğıdı ya da duvara poster yapıştırmak için ve aklımıza gelmeyen daha birçok yapıştırma işleminde kullanılır. Kaliteli bir bant sağlamlık gerektiren her yapıştırma işleminde rahatlıkla görevini yapar.

Selobant Nasıl İcat Edilmiştir?

1928 yılında Amerikalı Richard Drew tarafından selobant icadı gerçekleştirilmiştir. Yapıştırıcı özelliği selüloz maddesi kullanılarak sağlanmış ve basınca duyarlı hale gelmiştir. 1930’lu yıllarda genç mühendis Drew’in icadı selobantlar önce sağlam paket yapımı için bakkal ve fırınlarda kullanılmış, sonra evlerde basit tamirat işlerinde kullanılır hale gelmiştir. Kısa süre sonra selobant kesici makine kullanılmaya başlanmış ve bandın kullanım alanları çok genişlemiştir.

Günümüzde halen kullanımda olan salyangoz modelli selobant kesme makineleri en çok tercih edilen tiptir. Bu küçük makineler zaman içerisinde birçoğumuzun bildiği meşhur ekose tasarım selobant kesme makinesi halini almıştır ve bugün bütün masaları süslemektedir.

Selobant Çeşitleri Nelerdir?

Selobant; büyük şeffaf bant, küçük şeffaf bant ve görünmez bant olmak üzere 3 çeşide sahiptir. Büyük şeffaf bant; klasik selobant çeşididir. Daha fazla kullanım alanına sahip olan ofis ve işyerleri için idealdir. Boyutu; 12mm*66 metredir. Küçük şeffaf bant; küçük boyutuyla ev ve öğrenci kullanımı için daha rahattır. Boyutu; 12mm*33 metredir. Görünmez bant; magic bant da denilen bu mucizevî bant son yılların en işlevsel selobant çeşitlerindendir. Beyaz yapısıyla belge onarımlarında gözükmeyen bu bant çeşidi zamanla sararmaz. Elle kolayca koparılır ve fotokopi çekiminde izi çıkmaz. Üzerine her türlü kalemle yazı yazılabilmesi en işlevsel özelliğidir.

Birçok farklı kullanım alanlarına sahip selobant çeşitleri arasından, kaliteli markalara ait olanlarını seçmelisiniz. En kaliteli selobant çeşitlerini Cimri.com’da en ucuz fiyatlarla bulabilirsiniz.