Şehir Gezi Bisikletleri

Şüphesiz ki ister arkadaşlarınızla olsun ister tek başınıza olsun en zevkli aktivitelerden birisi bisiklete binmektir. Bunun farkında olan pek çok insan hava güzelleşmeye başlar başlamaz kendilerini sokağa atıp bisiklet turları yaparlar. Sağlık için oldukça yararlı olan bu aktivite aynı zamanda insanı iyi hissettirir. Hele büyük şehirde yaşayan insanların en büyük problemlerinden biri olan trafikten kurtulmak için çok iyi bir seçenek olan bisikletler, aktivitenin de ötesine geçip insanların hayatlarının bir parçası haline gelirler. Bisiklet vasıtasıyla yapılan yolculukların size ve çevrenize kattıklarını düşününce emin olun siz de hemen bir bisiklet edinmek isteyeceksiniz!

Şehir Gezi Bisikletlerinin Faydaları

Birçok ülkenin bisiklet kullanımını arttırmak için çalışmalar yaptıklarını biliyor muydunuz? Bisiklet kullanmanın saymakla bitmeyen faydaları sayesinde yapılan bu çalışmalar insanlara ve çevrelerine büyük katkı sağlamaktadır. Bunun farkında olan bilinçli insanlar da bisiklet vasıtasını tercih ederek işlerine, okullarına bisikletle gidip gelmeye başlarmıştır.

Bisikletin faydaları;

·Düzenli bisiklet kullanarak büyük şehrin en büyük problemlerinden biri olan stresten kurtulabilirsiniz.

·Masa başı bir iş yapıyorsanız ve bel, sırt ağrılarınız varsa düzenli bisiklete binerek bunun önüne geçebilirsiniz.

·Düzenli bir şekilde bisiklete binerek, büyük şehirlerde oldukça yaygın bir şekilde karşımıza çıkan obezitenin önüne geçebilirsiniz.

·Bisiklete binmek oldukça fazla kas çalıştırdığı için düzenli kullanımda diyete gerek kalmadan 3-4 kilo vermenizi sağlar.

·Düzenli bisiklet kullanarak, kalp ve damar rahatsızlıklarının önüne geçersiniz.

Bisiklete binmenin kişiye kattığı faydalar kadar çevreye kattığı faydalar da vardır. Bunlar;

·Büyük şehirlerde trafiği azaltma yollarından biri bisiklettir.

·Araba kullanımında harcanan enerjinin önüne geçerek enerji tasarrufu sağlar.

·Düzenli bisiklete binerek hava kirliliğinin önüne geçebilirsiniz.

Bisiklet kullanmanın faydaları başlıca yukarıdaki gibi sıralanabilir. Bianchi, Ümit, Salcano ve Kron bisiklet markaları gibi daha birçok markanın en iyi modellerini en uygun fiyatlarla Cimri’de bulabilirsiniz!

Şehir Gezi Bisikletlerinin Özellikleri Nelerdir?

Bisiklet almadan önce bilinçlenmeniz açısından kısa bir araştırma yapmanız ve istediğiniz bisiklet modelleri tam olarak hangisi olduğuna karar vermeniz gerekir. Şehir içinde kullanacağınız modellerin belli başlı özelliklere sahip olması gerekir.

Şehir gezi bisikletleri, genel olarak 10-15 kilo civarı asfalt yollarda kullanılabilecek şekilde üretilmiş bisiklet çeşitleridir. Bisikletin genel ağırlığının 10-15 kilo olması sayesinde yokuşlar çok daha rahat çıkılır ve çok daha rahat bir şekilde sürat yapılabilir. Lastikler ise orta kalınlıkta ve az dişlidir. Az dişli olmasının sayesinde tekerleklerin yola sürtünmesi önlenir böylece bisiklet sürmek daha da kolaylaşır. Şehir gezi bisikletlerinin, amortisörlü ve amortisörsüz olmak üzere çeşitleri bulunmaktadır. Amortisörlü modelleri amortisörsüz modellerine kıyasla daha ağır oldukları için şehir hayatında sürekli kullanım için pek uygun değildir.

Birçok iyi markanın en güvenilir modellerini Cimri’de en uygun bisiklet fiyatları ile bulabilirsiniz!