Satranç - Briç ve Diğer Oyunlar

En Ucuz Satranç - Briç ve Diğer Oyunlar Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Markalar

SATRANÇ, BRİÇ GİBİ OYUNLAR NELERDİR?

Satranç oyunu, iki kişi ile oynanır. Taşlar satranç tahtası üzerine dizilir. Oyunculardan biri, rakip takımın şahını ele geçirdiğinde ‘şah-mat’ denir ve oyun biter. Bir çeşit savaş arenası gibi tasarlanmıştır. Taşların dizilişi kale, at, fil, vezir ve şah olarak köşelerden başlar. En ön sıraya da piyonlar dizilir. İki adet fil, iki adet kale, iki adet at, bir adet vezir, şah ve piyonlardır. Bu taşlar her oyuncuda mevcuttur. Her taşın farklı bir hareket kabiliyeti vardır. En çeşitli hareket kabiliyeti olan taş, vezirdir. Vezir, padişahın, yani şahın en yakın yardımcısı olarak düşünülmüştür. Herhangi bir taş, rakip takımın sahasının en arka bölümüne ulaşmayı başarırsa, istediği taşın hareket kabiliyetinde oynayabilir. En kısıtlı hareket kabiliyeti şahtadır, ancak bütün taşlar şahı korur. Karşı takımı yenebilmek için bazı stratejiler, şaşırtma hamleleri üretmeyi gerektirir. Satranç oyunu, stratejik düşünme becerilerini geliştirir, diyebiliriz.

DART OYUNU NASIL OYNANIR ?

Dart oyunu ise, duvar kapı gibi düz dikey bir yere asılabilen tahta ve oklar ile oynanır. Dart tahtası üzerine hedefler vardır. Oyuncular, ellerindeki oklarla bu hedefleri vurmaya çalışırlar. En çok puan kazandıran hedef, dart tahtasının tam ortasında ‘12’ ile gösterilmiştir. ‘12’den vurmak’ deyimi de sıklıkla kullanılır. Dart oklarının ucunda gerçek sivri oklar olabileceği gibi mıknatıslı olanları da vardır. Çocuklar için genellikle mıknatıslı olan oyunlar tercih edilir. Oklu olan modellerle oynarken dikkatli olunmalı, oyuncu atışını yaparken tahtadan uzak durulmalıdır.

BRİÇ OYUNU NASIL OYNANIR?

Briç, eşli oynan bir kart oyunudur. Düşünme becerilerini etkili kullanmak, bu oyunu kazanmak için çok önemlidir. Briç oynayan gruplar, kendi aralarında toplanarak briç turnuvaları, oyun geceleri düzenlerler.

Arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz keyifli oyunları ve Altis marka dart setini, en uygun fiyat garantisi ile, cimri.com sitesinden satın alabilirsiniz. Sitenin özelliği, aradığınız ürünle ilgili birçok sanal mağazayı gezip zaman kaybetmeden, en ucuz alternatife tek tıkla ulaşmanızı sağlamasıdır. Ayrıca, satın almayı düşündüğünüz ürünün üzerindeki ‘fiyat alarmları’ bölümünü aktif hale getirerek, indirimlerden haberdar olabilirisiniz.

https://www.cimri.com/satranc-bric-ve-diger-oyunlar