Senox Şarap Dolapları

En Ucuz Senox Şarap Dolapları Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Şişe Kapasitesi
Şarap Çeşidine Göre Isı Seçimi
Marka
Senox
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

    Beyaz eşya kategorisinde bulunan şarap dolapları, farklı ürün tipleri ve kapasiteleri ile karşımıza çıkmaktadır. Şarapları saklamak eskiden çok zahmetli bir işken, şarap dolapları ile oldukça kolay bir hale gelmiştir. Eskiden şarap dolapları yerine mahzenler kullanılmaktayken, günümüzde şarap dolapları ile şaraplarınızı saklamak ve hatta yıllandırmak bile mümkün hale gelmiştir. Cimri.com’da Vestel, Waeco, 3A Mobilya ve Teka gibi markaların evinize en uygun şarap dolaplarını bulabilir ve en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile dilediğiniz şarap dolabı modeline kolayca sahip olabilirsiniz.

  • Şarap dolapları nasıl seçilmelidir?

    Gerçek bir şarap keyfi, doğru şarap seçimleri ile başlamaktadır. Evde kullandığınız saklama yöntemlerine ve seçeceğiniz şarap dolaplarına göre de bu keyif süresi değişiklik göstermektedir. Şarabın doğru bir şekilde şarap dolaplarında depolanması ve saklanması, raf ömrünün üzerinde de doğrudan bir etkiye sahiptir. Öncelikle şarap dolabınızı seçerken ısı ayarlarının bulunduğuna mutlaka emin olmanız gerekmektedir. Şarap çeşitlerine göre ısıların da değişiklik göstermesi gerekebilmektedir. Bu noktada şarabınızı, şarap dolabında en doğru ve iyi şekilde saklayabilmeniz için doğru ısı ayarlarının olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Şarabın dinlenme ve olgunlaşması için gereken ideal sıcaklık 13 derecedir. Bu derecenin altındaki sıcaklıklar şarabın olgunlaşmasını geciktirirken yıpranmasına da neden olmaktadır. Bu noktanın yanı sıra bir diğer önemli husus ise şarap dolabının titreşimden uzak olmasıdır. Şarap dolabının titreşime sahip olması, ya da titreşime maruz kalan bir yerde bulunması yine şarabınızın yıpranmasına sebep olmaktadır. Şarap dolabını seçerken gerçek kav dolabı özelliklerine sahip şarap dolaplarını tercih etmeniz gerekmektedir. Şarap dolaplarının seçiminde dikkat edilmesi gerekilen bir diğer özellik ise şarap dolabının içerisindeki nem oranının 60 ile 80 arasında olmasıdır. Şarap dolabınızın tek sıcaklık derecesine sahip olması gerekmektedir. Beyaz şaraplar için uygun olan 8 derece kırmızı şaraplar için uygun olan ise 16 derece olmasına rağmen bu sıcaklıklar şarap dolaplarında kullanılmak için değil, servis öncesinde kısa süre tutmaya yönelik derecelerdir.

    Siz de evinize en uygun şarap dolaplarına Cimri.com’dan ulaşabilir ve en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile dilediğiniz şarap dolabına kolayca sahip olabilirsiniz.